Włókniarz jedzie do Rawicza po pewne punkty. To będzie jedynie trudniejszy trening

Po trudnych i przegranych, wyjazdowych meczach z Lokomotivem Daugavpils oraz Stalą Rzeszów, w sobotę żużlowców Włókniarza czeka spacerek w Rawiczu. Tym razem inny wynik niż wysokie zwycięstwo częstochowian będzie niespodzianką.

W niedzielę memoriał Idzikowskiego i Czernego Wygraj biletSpotkanie z Kolejarzem pierwotnie miało się odbyć 3 kwietnia, w ramach drugiej kolejki Nice PLŻ. W związku z fatalną aurą zostało jednak odwołane, a rozegrane zostanie w sobotę 11 czerwca. Rywal startuje w lidze na specjalnych warunkach - w sezonie rozegra 10 meczów na swoim torze i jeden na wyjeździe z Kolejarzem Opole. To ukłon żużlowych władz w kierunku słabego finansowo klubu, który przed rokiem startował w II lidze, a na występy w nowej - połączonej, nie było go stać.

Jonasson liderem Włókniarza nie będzie Pójdzie w odstawkęKolejarz jest słabiutki kadrowo, przegrał dotychczas wszystkie mecze i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. We Włókniarzu mają tego świadomość, dlatego prowadzący zespół Michał Finfa i Józef Kafel pozwolili sobie na sprawdzenie zawodników, którzy startowali ostatnio mniej lub wcale. W składzie pojawili się rekonwalescent Mateusz Borowicz, Artur Czaja i Rafał Trojanowski. Nie ma w nim natomiast Sebastiana Ułamka, Nicolaia Klindta oraz Tomasa Jonassona, którzy wystąpili w niedzielnym, przegranym 40:50 meczu w Rzeszowie. Wszystkich zawodników, którzy znaleźli się w składzie na mecz w Rawiczu, Ułamka, Klindta i Jonassona oraz Michała Gruchalskiego i Bartosza Świącika kibice zobaczą w akcji w niedzielę podczas Memoriału Bronisława Idzikowskiego (SGP Arena, początek o godz. 14).

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

1. Jacob Thorssell

2. Mateusz Borowicz

3. Artur Czaja

4. Rafał Trojanowski

5. Daniel Jeleniewski

6. Oskar Polis

7. Hubert Łęgowik

Holistic-Polska Rawicz:

9. Adrian Gomólski

10. Bartosz Kibała

11. Wojciech Lisiecki

12. Zdenek Holub

13. Marcel Kajzer

14.

15. Marek Lutowicz

Początek sobotniego meczu w Rawiczu o godz. 16.