Koniec urlopów w Jagiellonii. Na początek badania

Piłkarze Jagiellonii w czwartek rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu w ekstraklasie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Piłkarze Jagiellonii ostatni mecz poprzedniego sezonu rozegrali 14 maja. Następnie otrzymali wolne. Niektórzy wybrali się na urlopy, inni z kolei mieli zgrupowania reprezentacji.

- Już dłuższy czas nie mieliśmy takiego dłuższego urlopu i na pewno był on wszystkim potrzebny - mówi trener Michał Probierz. - Ja dobrze odpocząłem, był też czas na pewne przemyślenia.

W czwartek koniec wolnego i początek przygotowań do kolejnych rozgrywek. Przez pierwsze dwa dni zawodnicy będą przechodzić badania. Zespół został podzielony na grupy. W czasie gdy jedni zawodnicy będą przechodzić badania inni będą trenować na boisku.

- Pierwsze dni to będzie taki właśnie czas badań, taki okres wprowadzający. Od poniedziałku będziemy już natomiast trenować po dwa razy dziennie - tłumaczy szkoleniowiec Jagiellonii.

Na pierwszych zajęciach będą niemal wszyscy zawodnicy, którzy zostali w kadrze (na listę transferową trafili Sebastian Madera, Alvarinho, Piotr Grzelczak, kontrakt rozwiązano z Matiją Sirokiem, umowy wygasły z Krzysztofem Baranem i Filipem Modelskim). Zabraknie natomiast m.in. Macieja Górskiego (26-letni napastnik występujący ostatnio w I-ligowym Chrobrym Głogów), który jest jak na razie jedynym nowym piłkarzem, który podpisał kontrakt z białostockim klubem.

- On jest dopiero po sezonie, bo I liga grała dłużej niż ekstraklasa. On na treningu pojawi się 20 czerwca - wyjaśnia Michał Probierz, a pytany o innych nowych graczy stwierdza: - Rozmawiamy i jestem dobrej myśli, ale też okienko transferowe otwarte będzie dopiero od 1 lipca i nie tak łatwo tych zawodników już teraz pozyskać. Na pewno też pojawią się zawodnicy na testy, bo zawsze może się ktoś ciekawy trafić. Działamy dwutorowo.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Zdjęcie Puma Lanki (103225) Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED SL FG 103235 Zdjęcie Puma Lanki (103292)
Puma Lanki (103225) Lanki Puma EVOSPEED SL FG 1... Puma Lanki (103292)
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info