Falkowska zwycięża w turnieju ITF juniorów w Mołdawii

Zawodniczka RKT Returnu Radom Weronika Falkowska okazała się najlepszą tenisistką międzynarodowego turnieju juniorów. Impreza odbyła się w Mołdawii.

Radomianka triumfowała w grze podwójnej, gdzie występowała w parze z Martyną Kubką. Polski debel w drodze do finału pokonał trzy pary. Najpierw Kubka i Falkowska nie dały szans parze włosko-ukraińskiej - pozwalając rywalkom na zdobycie ledwie dwóch gemów. W kolejnej rundzie także w dwóch setach Polki okazały się lepsze od duetu z Rumunii, by w końcu w półfinale wygrać z parą ukraińsko-rosyjską. Właśnie w tym pojedynku Kubka z Falkowską straciły jednego seta i o awansie do finału decydował supertiebreak. Ten zakończył się triumfem biało-czerwonych 10:4. W finale Kubka z Falkowska pokonały już 2:0, parę gospodyń.

Dobry występ, nasza tenisistka, zanotowała również w grze pojedynczej. Dopiero w meczu o półfinał przegrała po bardzo zaciętym trzy setowym meczu z Rumunką Izabelą Novac.

Weronika Falkowska zanotowała kolejny duży skok w klasyfikacji ITF. Obecnie znajduje się na 403. pozycji, a to oznacza, że od początku roku awansowała aż o 1000 miejsc.

Wyniki:

W. FALKOWSKA - Kateryna ZADOROZHNA /Ukraina/ ] 6-4 6-4

W. FALKOWSKA - Vlada MEDVEDCOVA/Mołdawia/ 7-6(3) 6-2

W. FALKOWSKA - Izabela Gabriela NOVAC /Rumunia/] 7-5 1-6 4/6

W.FALKOWSKA/M. KUBKA - Viola CIOFFI (Włochy)/Hen Vadimovna PLAKSIY(Ukraina) 6-0, 6-2

W. FALKOWSKA /M. KUBKA - Carmen Roxana MANU(Rumunia)/Maria Ioana Alexandra NEACSU(Rumunia) 6-3, 6-2

W. FALKOWSKA/M.KUBKA - Yaroslava GADIATSKA(Ukraina)/Oksana SELEKHMETEVA (Rosja) 6-2, 5-7 [10-4]

W. FALKOWSKA/M. KUBKA - Vlada MEDVEDCOVA/ Vitalia STAMAT(Mołdawia) 6-1, 7-5.