Puchar Polski w rekordowej obsadzie. Walczyli w hali Globus

W Lublinie rozegrano XVI Ogólnopolski Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym Orlen 2016. Impreza miała rekordową obsadę, bo od rywalizacji przystąpiło ponad 900 najmłodszych adeptów tej sztuki walki.
W zawodach startowały dzieci 13-letnie i młodsze, a najmłodszy uczestnik turnieju liczył sobie zaledwie trzy lata. - Rzeczywiście frekwencja była świetna - mówi Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. - Wyjątkowo liczną grupę stanowili zawodnicy i zawodniczki startujący w kategorii siedmiu lat i młodszych, których na planszy pojawiła się setka. To dla uczestników taki generalny sprawdzian przed Pucharem Świata Dzieci, który odbędzie się 14 i 15 października w krakowskiej Tauron Arenie. Ta dziecięca impreza zostanie rozegrana w ramach Światowego Festiwali Karate-do, największej tego typu imprezie w historii karate. W jej skład wchodzą także Mistrzostwa Świata Seniorów, Juniorów i Kadetów.

Warto dodać, że w przyszłym roku Lublin też będzie gospodarzem niezwykle prestiżowej imprezy. - To prawda - potwierdza Andrzej Maciejewski. - Na 700-lecia Lublina będziemy gospodarzami Mistrzostw Europy Seniorów, Juniorów i Kadetów, a jedną z imprez towarzyszących będzie Puchar Europy Dzieci. Tego typu zawody są inspiracją dla najmłodszych do dalszego, treningu, gdyż mogą obserwować na planszy najlepszych zawodników.

Warto dodać, że w lubelskim Pucharze Polski najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni - dostali puchary medale i dyplomy, ale nie było też przegranych, gdyż każdy uczestnik otrzymał specjalny medal.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU