Śląsk Wrocław ma nowego trenera bramkarzy. Ostatnio pracował w pierwszej lidze

Krzysztof Osiński z Miedzi Legnica został nowym trenerem bramkarzy Śląska. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Grzankę, który wrócił do pracy w akademii wrocławskiego klubu.
35-letni Osiński ostatnio pracował jako szkoleniowiec golkiperów w pierwszoligowej Miedzi, a wcześniej trenował bramkarzy Górnika Polkowice.

- Mimo stosunkowo młodego wieku mam już dziesięcioletnie doświadczenie w szkoleniu bramkarzy. Przyjąłem propozycję Śląska bez zastanowienia, bo to dla mnie wielki sportowy awans. Spotkałem się z trenerem Mariuszem Rumakiem i szybko ustaliliśmy zasady współpracy. Z Miedzią pożegnałem się z klasą. Dziękuję trenerowi Tarasiewiczowi i pani prezes Pajączek za to, że umożliwili mi szybsze podjęcie pracy we Wrocławiu. Śląsk to wielki klub i na dodatek z mojego rodzinnego miasta. Zawsze chciałem grać jako piłkarz w Śląsku. Nie było mi to dane, choć trenowałem w WKS-ie. Teraz uda się w nim pracować w innym charakterze - mówi Krzysztof Osiński.

Nowy trener golkiperów Śląska jest wychowankiem Wratislavii Wrocław, występował też m.in. w Polarze Wrocław, Aluminium Konin, Górniku Polkowice i Gawinie Królewska Wola. Był zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji Polski.