Garbarnia Kraków nie wpuści kibiców Warty Poznań

Przeprowadzanymi na stadionie ?pracami inwestycyjnymi? tłumaczy Garbarnia Kraków swoją decyzję o tym, by na pierwszy barażowy mecz o awans do II ligi nie wpuszczać na trybuny kibiców Warty Poznań.
"Zieloni" grają zazwyczaj przy skromnej, kilkusetoosobowej widowni na swoim stadionie przy Drodze Dębińskiej. Ponadto w meczach u siebie pozostają bez wsparcia zorganizowanej grupy kibiców, która od dłuższego już czasu jest w konflikcie z władzami sekcji piłkarskiej. Kibice ci jeżdżą jednak na mecze wyjazdowe i tam dopingują piłkarzy Warty Poznań.

Wiadomo już jednak, że sobotę 11 czerwca, gdy na stadionie Garbarni w Krakowie będzie się odbywał pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi, zabraknie na trybunach fanów gości.

Do klubu z Wildy przyszło pismo, pod którym podpisał się wiceprezes krakowskiego klubu Marek Siedlarz: "RKS Garbarnia Kraków informuje z przykrością, że dodatkowy mecz o awans do II ligi pomiędzy Garbarnią Kraków i Wartą Poznań musi odbyć się bez udziału kibiców przyjezdnych. Ma to związek z nadal prowadzonymi pracami inwestycyjnymi na stadionie przy ul. Rydlówka 23 i brakiem możliwości przyjęcia sympatyków gości".

Warta już poinformowała krakowian, że zaprasza ich do dopingowania Garbarni w meczu rewanżowym w Poznaniu i że ma przeznaczone dla nich sto biletów na to spotkanie.

Terminy meczów barażowych są jednakowe dla wszystkich uczestników - pierwsze spotkania zaplanowano na godz. 15 w sobotę, a rewanże na godz. 17 w środę 15 czerwca.