Trener Ryszard Tarasiewicz przedłużył kontrakt z Miedzią Legnica

Ryszard Tarasiewicz w następnym sezonie nadal będzie prowadził zespół Miedzi.Doświadczony szkoleniowiec podpisał kontrakt z legnickim klubem na kolejny rok. 
Tarasiewicz objął zespół Miedzi 24 sierpnia 2015 roku, już w trakcie rundy jesiennej. Doświadczony szkoleniowiec poprowadził dotychczas zespół w 30 meczach, w których zaliczył 13 zwycięstw, 10 remisów i 7 porażek. Drużyna rozgrywki I ligi zakończyła na 7. miejscu. Legniczanie wiosną mogą pochwalić się imponującą serią dwunastu kolejnych meczów bez porażki, w których stracili zaledwie 2 bramki. 

- Budowa drużyny to długi proces i potrzebowaliśmy czasu na wypracowanie u zawodników automatyzmu w pewnych zachowaniach, których wymagam od nich na boisku. Jeśli ktoś ogląda nasze mecze regularnie to widzi, że ten zespół ma już swój styl i pomysł na grę - ocenia Ryszard Tarasiewicz.

Doświadczony szkoleniowiec szybko doszedł do porozumienia z władzami Miedzi w kwestii przedłużenia kontraktu. Po ostatnim meczu sezonu klub wspólnie z trenerem poinformowali, że współpraca została przedłużona co najmniej o kolejny rok. - Kończący się sezon pokazuje, że mamy trzon drużyny i pod wodzą trenera Tarasiewicza Miedź idzie w dobrym kierunku. Jeśli uda się latem mądrze wzmocnić zespół, a chyba wszyscy wiedzą na jakich pozycjach brakuje nam jakości, to trener może z tą drużyną osiągnąć zakładany cel - powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Od 6 czerwca piłkarze Miedzi rozpoczynają urlopy, a do treningów wrócą 21 czerwca. Wkrótce poznamy szczegółowy plan przygotowań do nowego sezonu oraz pierwsze ruchy transferowe. - Naturalne jest, że czekają nas roszady w składzie. Zespół trzeba wzmocnić przede wszystkim w formacji ofensywnej - dodał trener Miedzi.