Łotwa zdobyła Puchar Bałtyku. Cały mecz obrońcy Lecha Poznań

Antonijs Cernomordijs z Lecha II Poznań rozegrał 90 minut w barwach młodzieżowej reprezentacji Łotwy, która zremisowała 0:0 z Estonią i zajęła pierwsze miejsce w towarzyskim turnieju o Puchar Bałtyku.


W swoim pierwszym występie w turnieju młodzi Łotysze pokonali 2:0 Litwę i było wiadomo, że remis w pojedynku z Estonią, która wcześniej podzieliła się punktami z Litwą (1:1) wystarczy im do wygrania całej imprezy. Na stadionie w estońskim miasteczku Vandra bramki nie padły i Łotwa z czterema punktami na koncie zajęła pierwsze miejsce oraz sięgnęła po Puchar Bałtyku.

W obu meczach od początku do końca grał Antonijs Cernomordijs z rezerw Lecha Poznań. Młodego stopera z pewnością cieszy fakt, że jego drużyna nie straciła w tych spotkaniach ani jednego gola.

19-letni Antonijs Cernomordijs jest środkowym obrońcą wypożyczonym do Lecha Poznań z BFC Dyneburg. Był swego czasu zgłoszony do gry w ekstraklasie i występował w sparingach pierwszej drużyny, ale na co dzień jest graczem trzecioligowych rezerw Kolejorza.