Mecz o Superpuchar jednak się odbędzie! Lech pojedzie do Warszawy na tydzień przed startem sezonu

7 lipca obędzie się mecz o Superpuchar Polski, w którym Legia Warszawa podejmie Lecha Poznań. Tydzień później zostanie rozegrana pierwsza kolejka ligowa.
Do dziś nie było jasne, czy mecz o Superpuchar Polski w ogóle się odbędzie. W pierwotnymi terminie - 9 lipca - byłby on bowiem niemożliwy do rozegrania w w Warszawie z uwagi na szczyt NATO odbywający się w stolicy. Padł więc pomysł, by to spotkanie rozegrać jednak w mieście finalisty Pucharu Polski, czyli w Poznaniu. To jednak było niemożliwe z uwagi na zakazy nałożone na Lecha w związku z zachowaniem jego kibiców na Stadionie Narodowym - spotkanie odbyłoby się przy pustych trybunach.

- Albo mecz zostanie zorganizowany przez Legię, albo nie odbędzie się wcale - tłumaczył na naszych łamach rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy -TUTAJ .

Ostatecznie podjęto decyzję, że spotkanie o Superpuchar zostanie rozegrane w Warszawie przy Łazienkowskiej w czwartek 7 lipca o godzinie 17.30.

Dla Legii to szansa, by zdobyć potrójną koronę. Wcześniej warszawianie zdobyli Puchar i mistrzostwo Polski. Z kolei Kolejorz może sięgnąć po drugi z rzędu Superpuchar po tym, jak ta sztuka udała mu się przed rokiem. Wtedy lechici pokonali w Poznaniu Legię 3:1.

Zdjęcie Lech Poznań Karty do gry 55 listków Zdjęcie KOSZULKA POZNAN KKS LECH POZNAN LECH0037 Zdjęcie Torba PASO Lech Poznań 82-182B
Lech Poznań Karty do gry 55... KOSZULKA POZNAN KKS LECH PO... Torba PASO Lech Poznań 82-1...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info