Adeptki piłki nożnej z Radomia w tegorocznych finałach Coca - Cola Cup

Dziewczęta z Gimnazjum nr 4 w Radomiu zdobyły wicemistrzostwo makroregionu w piłkarskim turnieju Coca-Cola Cup 2016. To oznaczam, że radomianki wywalczyły awans do finałowych rozgrywek tej imprezy.
Turniej makroregionalny odbył się w stolicy. Radomianki awansowały do decydującego meczu, w którym zmierzyły się z rewelacyjnie spisującą się drużyną z Gołkowa. W finale po zaciętej walce i późniejszej dogrywce padł remis 3:3. O zwycięstwie rywalek zespołu z Radomia zadecydowała... żółta kartka dla jednej z radomianek. Po dogrywce był remis 3:3, w związku z czym rozstrzygnąć musiała zasada "gram czysto", premiująca ideę fair - play podczas rozgrywek Coca-Cola Cup.

- Czujemy niedosyt. W ubiegłym roku również zajęłyśmy drugie miejsce. tym razem niewiele brakowało, ale znów się nie udało. Cieszymy się, że to drugie miejsce daje nam prawo gry w wielkim finale Coca-Cola Cup. zostały nam dwa tygodnie, które poświęcimy na przygotowania, aby powalczyć w Gdańsku o dobrą lokatę - powiedziała Aleksandra Szydło, kapitanka drużyny dziewcząt z Radomia.

Turniej finałowy Coca-Cola Cup 2016 już 11 czerwca na Targu Węglowym w Gdańsku. Triumfatorki oprócz okazałego pucharu, otrzymają wyjątkową nagrodę: wyjazd na mecz biało-czerwonych na UEFA EURO 2016.