Pogoń 04 zatrzymuje najlepszych zawodników

Wicemistrzowie Polski przedłużają kontrakty z kluczowymi futsalistami.
O dwa lata umowę z Pogonią przedłużył stoper Daniel Maćkiewicz, który był podstawowym zawodnikiem drużyny Łukasza Żebrowskiego w zakończonym sezonie. Strzelił pięć goli i walnie przyczynił się do wywalczenia historycznego srebrnego medalu.

Nadal granatowo-bordowe barwy przywdziewać będzie również najskuteczniejszy futsalista Pogoni w minionych rozgrywkach - Adam Jonczyk. Snajper zanotował wymarzone wejście do szczecińskiej drużyny i strzelił aż 18 goli. Do rekordu życiowego z sezonu 2012/2013 zabrakło tylko jednego trafienia. Jonczyk nowy kontrakt podpisał na rok, z możliwością przedłużenia o kolejny.

Jeszcze wcześniej włodarze klubu zadbali o defensywę. Na takich samych zasadach jak Jonczyk umowę parafował Kamil Lasik. 21-letni bramkarz to odkrycie minionego sezonu futsal ekstraklasy. Między słupkami nierzadko wyczyniał cuda i jest jednym z architektów zdobytego wicemistrzostwa.

Pogoń 04 daje jasny sygnał, że w kolejnym sezonie także chce bić się o najwyższe laury. Klub w końcu dysponuje solidnym zapleczem finansowym oraz przede wszystkim liczną rzeszą fanów, która do Szczecina może przyciągnąć najlepszych polskich futsalistów. Każdy chce bowiem grać w Azoty Arenie przy kilkutysięcznej frekwencji.