Targi "ParaRudniki". Będą paralotnie, spadochrony i... drony [PROGRAM]

40 wystawców na ponad 500 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentuje najnowsze trendy i zdobycze techniki lotniczej. W pierwszy weekend czerwca na lotnisku w Rudnikach ruszają V Targi Lotnictwa Lekkiego "ParaRudniki".
Od kilku lat wiosną lądowisko Aeroklubu Częstochowskiego staje się polską stolicą sportów lotniczych. Przeważają firmy oferujące sprzęt paralotniowy - skrzydła, wózki, napędy, czy lotnicze niezbędniki w postaci ubrań, kasków, sprzętu łącznościowego i nawigacji.

- Będzie można umówić się na profesjonalny kurs czy wypróbować sprzęt w naturalnym środowisku - mówi Grzegorz Misiak z Aeroklubu Częstochowskiego.

Obok sprzętu paralotniowego wystawcy zaprezentują najnowsze modele wiatrakowców czy ultralekkich samolotów. Ale zupełną nowością na ParaRudnikach będą drony. Ich producenci pokażą w powietrzu możliwości tych maszyn.

Poza częścią targową organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest akcja "Rzucamy Orła Cień".

- Chcemy przez to udowodnić, ze paralotniarze to jedna wielka światowa rodzina i że potrafią się bawić w prosty sposób. W umówionym terminie na płycie lotniska w Rudnikach stanie kilkaset osób z całej Polski tylko po to, by na kilka chwil podnieść nad głowę paralotniowe skrzydło. To skrzydło, które daje nam tyle radości, satysfakcji i wspaniałych chwil - przekonuje Walter Wojciechowski, jeden z organizatorów targów.

Po raz pierwszy na ParaRudnikach paralotniarze będą mieli do dyspozycji część lotniska tylko do lotów w użyciem skrzydła. - W określonych godzinach część pasa będzie wyłączona z innego ruchu lotniczego - tłumaczy Krystian Krasiński z sekcji paralotniowej ACz. - Zachowamy przy tym maksymalne względy bezpieczeństwa. Do lotów zostaną dopuszczeni jedynie piloci posiadający odpowiednie uprawnienia, którzy przejdą procedurę rejestracji i odprawę. Jeśli spełnią nasze rygorystyczne wymagania zabierzemy ich w najpiękniejsze zakątki tej części Jury - zamek w Olsztynie, kamieniołomy czy przełom Warty.

Przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego przekonują, że ParaRudniki to impreza nie tylko dla lotników. Każdego roku doskonale bawią się na niej całe rodziny. To jedna z niewielu okazji w roku by zobaczyć w jednym miejscu taką ilość sprzętu lotniczego, nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu.

Program targów ParaRudniki

04.06.2016 - SOBOTA

06.00 - Zawody PPG-PPGG

10.00 - Otwarcie Targów dla zwiedzających

11.00 - 14.00 - Loty szybowcowe za wyciągarką

12.00 - Oficjalne otwarcie PARARUDNIK - Targów Lotnictwa Lekkiego

13.00 - Projekcja filmów konkursu "FLY TO LIVE"

14.00 - 17.00 - Wykłady oraz prezentacje o tematyce lotniczej

18.00 - Zakończenie pierwszego dnia Targów dla zwiedzających

19.00 - Hangar party oraz wręczenie nagród laureatom konkursu

filmowego

05.06.2016 - NIEDZIELA

09.00 - Otwarcie Targów dla zwiedzających

11.00 - 14.00 - Loty szybowcowe za wyciągarką

12.00 - 16.00 - Wykłady o tematyce lotniczej

16.30 - Wręczenie nagród i medali zwycięzcom zawodów PPG-PPGG

17.00 - Oficjalne zakończenie Targów PARARUDNIKI 2016