Orlik Volleymania, czyli młodzi siatkarze rywalizowali w Radomiu

W turnieju Orlik Volleymania, który odbył się w Radomiu udział wzięło jedenaście siatkarskich zespołów. - Najlepszy okazał się PSP 34 Radom I, który awansował do finału makroregionu - informuje serwis wksczarni.pl.
W eliminacjach drużyny rywalizowały w grupach. W tej fazie rozegrano 26 meczów. Po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinału. Zwycięzcy tych spotkań rozegrali decydujące spotkanie, którego stawką był awans do finału makroregionu. Przegrani walczyli o trzecią lokatę. Zwyciężyła pierwsza drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu, pokonując w finale młodych siatkarzy PSP nr 6 w Radomiu. Triumfator zagrał w składzie: Kacper Maroszek, Kacper Skalski, Mikołaj Mizera, Julia Osińska, Nina Gołębiewska i Zuzanna Kosma

- Turniej odbył się przy pięknej pogodzie. Udział wzięło 60 uczniów, głównie ze szkół Akademii SOS przy V LO w Radomiu. Poziom gier był zróżnicowany, ale wszyscy zakończyli turniej zadowoleni i otrzymali pamiątkowe dyplomy - podkreśla Dariusz Fryszkowski, organizator turnieju. Patronat nad turniejem Orlik Volleymania sprawował Robert Prygiel, trener klubu Cerrad Czarni Radom. Młodzież rywalizowała na obiektach PSP nr 34 w Radomiu.