Sport.pl

Warta Poznań - Lech II Poznań. Derby miasta pokaże TV

Sobotni mecz Warty Poznań z rezerwami Lecha Poznań, który zdecyduje o wygraniu grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, pokaże na żywo Lech TV.


Po tym, jak drugi zespół Lecha Poznań wygrał we wtorek 1:0 zaległy mecz z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp., szanse na wygranie ligi i stanięcie do barażów o awans do II ligi mają trzy ekipy. Największe ma Warta Poznań, która przez niemal całą rundę wiosenną jest liderem rozgrywek i wyprzedza w tabeli o dwa punkty Pelikana Niechanowo oraz drugi zespół Kolejorza. Do szczęścia "Zielonym" wystarczy remis, bo mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Pelikanem.

Drużyna z Niechanowa w równolegle rozgrywanym meczu zmierzy się z Kujawianką Izbica Kujawska, zdecydowanym uotsiderem ligi. Wydaje się mało prawdopodobne, by faworyt stracił w sobotę punkty. A właśnie na remis lub porażkę Pelikana muszą liczyć piłkarze Lecha II Poznań. Tylko bowiem potknięcie gospodarzy w Niechanowie, przy jednoczesnym zwycięstwie drużyny Ivana Djurdjevicia z Wartą Poznań dla Lechowi pierwsze miejsce na koniec sezonu.

Kto nie wybiera się w sobotę na stadion przy Drodze Dębińskiej, będzie mógł obejrzeć zmagania derbowe w Lech TV. Stacja już zapowiedziała transmisję "zarówno w Internecie jak i za pośrednictwem kanału liniowego". Komentatorem meczu będzie Mateusz Kuźniewski.

Więcej o: