Włókniarz przed kolejnym wyzwaniem. W Rzeszowie bez Czai, czy to błąd?

W trudnym, wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów Włókniarz Częstochowa wystąpi z trójką obcokrajowców. Skład jest taki sam jak na pierwszy pojedynek ze Stalą, który miał się odbyć w minioną niedzielę, a został odwołany w związku ze śmiercią młodego żużlowca Unii Tarnów, Krystiana Rempały.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na torze w Rybniku. Krystian Rempała przeszedł operację, ale nie wybudził się ze śpiączki. Dziś zostanie pochowany na cmentarzu w Tarnowie. Żużlowa Polska o śmierci 18-latka dowiedziała się w minioną sobotę i pogrążyła się w żałobie. Odwołano wszystkie planowane na niedzielę mecze w ekstralidze oraz Nice Polskiej Lidze Żużlowej, w której rywalizuje Włókniarz. Teraz drużyny wrócą do walki o punkty, a częstochowianie wystąpią w Rzeszowie, w spotkaniu które miało być rewanżem za pojedynek sprzed tygodnia.

Patrząc wyłącznie na tabelę, za faworyta niedzielnej potyczki należałoby uznać rzeszowian, którzy z 12 punktami zajmują 3. miejsce w tabeli. Włókniarz ma o połowę mniejszy dorobek, ale też do odrobienia spore zaległości. W nowych terminach zmierzy się na swoim torze Stalą i Orłem Łódź oraz na wyjeździe z Kolejarzem Rawicz. Gdyby nie to, dziś zamiast w środku tabeli byłby prawdopodobnie w ścisłej czołówce.

Wygrana ze Stalą może mieć dla Włókniarza kluczowe znaczenie w walce miejsce w finale Nice PLŻ, ale nie będzie o nią łatwo. Rzeszowianie w roli gospodarzy spisują się bowiem świetnie. Pokonali już Orła Łódź (50:39), KSM Krosno (54:36), Wandę Kraków (48:42), a ostatnio wyraźnie Polonię Piła (51:36). Częstochowianie na wyjazdach spisują się natomiast przeciętnie. Rywali mieli co prawda trudnych, ale bilans - jedno zwycięstwo i trzy porażki - chluby nie przynosi. Jeżeli w Rzeszowie zdołaliby sięgnąć po dwa punkty, a potem wygrać też rewanż, zdobędą cenny kapitał. O sukces pojadą do Rzeszowa walczyć w składzie z trójką obcokrajowców. Pierwszą parę stworzą młody Szwed Jacob Thorssell i doświadczony Duńczyk Nicolai Klindt. Drugą Sebastian Ułamek, który wystartuje pierwszy raz po wyleczeniu kontuzji dłoni i Tomas Jonasson, a trzecią wyrastający na lidera drużyny Daniel Jeleniewski i Oskar Polis. Drugim juniorem w składzie jest Hubert Łęgowik. W meczowej siódemce brakuje Artura Czai, co zdaniem niektórych kibiców jest błędem. 22-letni żużlowiec był ostatnio w kiepskiej formie, ale właśnie w Stali jeździł w ubiegłym roku i bardzo dobrze zna tamtejszy tor. Początek niedzielnego meczu w Rzeszowie o godz. 13.45. Włókniarz Częstochowa:

1. Nicolai Klindt 2. Jacob Thorssell 3. Sebastian Ułamek 4. Tomas Jonasson 5. Daniel Jeleniewski 6. Oskar Polis 7. Hubert Łęgowik

Stal Rzeszów:

9. Karol Baran

10. Nicklas Porsing

11. Maciej Kuciapa

12. Scott Nicholls

13. Dawid Lampart

14.

15. Grzegorz BassaraZa kogo wystawilibyście Artura Czaję?