Na zakończenie Motor zgasł. Mistrz przegrał z Resovią

Nie udało się piłkarzom Motoru zachować wiosną miana drużyny niepokonanej. W ostatniej kolejce rozgrywek lublinianie, którzy już wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrza III-ligi musieli uznać na własnym boisku wyższość Resovii.
Mecz został rozegrany awansem, a oba zespoły praktycznie nie miały już o co grać, bo rzeszowianom też już nic nie groziło. Jak zapowiadał prezes Motoru Waldemar Leszcz w obliczu czekających lublinian trudnych spotkań, czyli sobotniego półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim z Orlętami w Radzyniu Podlaskim i przede wszystkim baraży o wejście do II ligi, gdzie rywalem będzie Olimpia Elbląg trener Tomasz Złomańczuk dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Zabrakło między innymi Damiana Falisiewicza, Rafała Króla, Pawła Piątka, czy Kamila Stachyry. Natomiast szansę otrzymali ci, którzy do tej pory występowali rzadziej. Stąd też mecz nie był porywający, a w pierwszej połowie bliżsi strzelenia bramki byli goście. Dwukrotnie mógł trafić Dawid Bieniasz, ale najpierw przegrał pojedynek z Pawłem Sochą, a po chwili minął lubelskiego bramkarza, ale strzelił zbyt lekko i jeden z obrońców zdołał wybić zmierzającą do pustej bramki piłkę.

Z kolei w 51. minucie szczęście dopisało Resovii, kiedy to po uderzeniu Juliena Tadrowskiego słupek uratował gościod straty gola. Groźnie uderzał też Jakub Bednara, ale zabrakło mu precyzji. Końcówka w wykonaniu rzeszowian była jednak piorunująca. W 84. minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Dawid Pałys-Rydzik i Resovia uzyskała prowadzenie. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i zostali srogo skarceni. Tuż przed końcem spotkania zespół z Rzeszowa wyprowadził kontrę - Pałys-Rydzik dokładnie obsłużył Szymona Kalińca, który podwyższył rezultat meczu na 2:0.

Teraz czeka lublinian mecz pucharowy, a pierwsze spotkanie barażowe z Olimpią Elbląg odbędzie się na Arenie Lublin 11 czerwca, natomiast rewanż na wyjeździe odbędzie się cztery dni później.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Motor 0

Resovia 2 (0)

Bramki: Pałys-Rydzik (84.), Kaliniec (90.)

Motor: Socha - Tadrowski Ż, Dykij, Gieraga (46. Komor), Prusinowski - Wolski, Tymosiak, Piekarski (69. Bednara), Kamiński (77. Kowalczyk), Mroczek Ż - Drozd (58. Martynek).  Resovia: Pietryka - Adamski, Żmuda, Domoń, Świst - Pałys-Rydzik (90. Gwóźdź), Kmiotek, Kasza (69. Daniel), Bieniasz (80. Mołdoch), Kaliniec - Buczek (86. Natkaniec).  Sędziował: Tomasz Jagieła z Krosna.

Widzów: 3329.