Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Znakomity Możdżonek. Świetny mecz Perrina i Schmitta

W kolejnym dniu kwalifikacji olimpijskich siatkarzy, które odbywają się w Japonii, znów z dobrej strony pokazali się siatkarze Asseco Resovii. W roli głównej meczu Polaków z Japonią wystąpił nowy nabytek rzeszowian, Marcin Możdżonek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMierzący 212 cm wzrostu środkowy bloku tym razem rozpoczął mecz w wyjściowym składzie. Po znakomitej zmianie jaką dał w niedzielę w meczu z Francją, tym razem trener Stephane Antiga od początku postawił na niego, a ten odpłacił się wyśmienitą grą. Polacy pokonali Japonię 3:0 i są już o krok od wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej, a Możdżonek był najskuteczniejszym graczem biało-czerwonych, zdobywając 13 punktów. W ataku skończył aż 9 piłek na 10! Do tego dołożył cztery bloki.

Inny z resoviaków, Fabian Drzyzga wchodził na podwójne zmiany, a Piotr Nowakowski całe spotkanie oglądał z kwadratu dla rezerwowych.

Z dobrej strony po raz kolejny pokazali się Kanadyjczycy, Gordon Perrin i Gavin Schmitt, którzy od nowego sezonu zagrają w Asseco Resovii. Kanada, tradycyjnie już, rozegrała pięć setów, ale tym razem pokonała 3:2 Australię. Perrin zdobył 25 punktów, a Schmitt 23. Przyjmujący Kanadyjczyków 23 punkty zdobył w ataku, przy 55-procentowej skuteczności. Dołożył jeszcze dwa bloki. Schmitt w ataku miał 50-procentową skuteczność, także zaliczył dwa bloki i cztery asy.

Kolejny z siatkarzy Asseco Resovii, Francuz Thibault Rossard nie wystąpił w meczu swojej reprezentacji z Iranem. Francja wygrała 3:0.Zdjęcie Axer Sport Zestaw do siatkówki Zdjęcie POLSPORT ATRAPA BLOKU DO SIATKÓWKI - NA SIATKĘ, POCHYLONA Zdjęcie Pono Linie do siatkówki uniwersalne czerwone
Axer Sport Zestaw do siatkó... POLSPORT ATRAPA BLOKU DO SI... Pono Linie do siatkówki uni...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info