Vive Tauron z kolejnym transferem. Młody kołowy w Kielcach na trzy lata

Sprawdziły się informacje portalu kielce.sport.pl. Nowym zawodnikiem Vive Tauron Kielce będzie kołowy Pogoni Szczecin - Patryk Walczak.
O jego transferze jako pierwsi pisaliśmy w styczniu tego roku.

Walczak trafi do Vive

Teraz sam zawodnik potwierdził oficjalnie tą informację. - Mogę potwierdzić, że będę grał w Vive Tauron Kielce - mówi Patryk Walczak. Młody kołowy z kieleckim klubem związał się umową do maja 2019 roku.

Walczak w Pogoni występował przez pięć lat, a teraz zagra w najlepszej drużynie Europy. Młody kołowy w środę pożegna się ze szczecińską publicznością. Pogoń zagra w hali przy Twardowskiego rewanżowe spotkanie o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Granatowo-bordowi przegrali na wyjeździe pierwsze spotkanie z Warmią Olsztyn 29:30 i są w trudnej sytuacji. Pukający do reprezentacji narodowej obrotowy rzucił cztery gole.

Walczak występuje na pozycji kołowego. Ma 198 centymetrów wzrostu. Wychowanek Kusego Szczecin występował już w juniorskich reprezentacjach Polski oraz w kadrze B prowadzonej przez Damiana Wleklaka. Znalazł się również w szerokiej kadrze reprezentacji Michaela Bieglera na Euro. Jego transfer jest jak najbardziej potrzebny, bo kielecki klub w tym momencie ma zaledwie dwóch kołowych: Julena Aginagalde oraz Mateusza Kusa. W odwodzie są tylko dwaj młodzi wychowankowie, przed którymi jeszcze lata pracy - Bartłomiej Bis i Jakub Bulski. A reprezentant Hiszpanii ma już 33 lata, dotychczas nie narzekał na poważne urazy, ale kielecki klub musi się zabezpieczyć na taki wypadek. A Walczak to niezły zawodnik, w Szczecinie występuje na środku obrony, cały czas gra również w ofensywie