Reprezentacja Polski przyjedzie do Krakowa. Gdzie będzie można ją zobaczyć?

Na pewno na nowej murawie stadionu przy ul. Reymonta, która już czeka na ostatni mecz kadry przed Euro 2016 (6 czerwca z Litwą). Oficjalnego pożegnania reprezentacji raczej nie będzie, ale być może kibice spotkają piłkarzy na lotnisku w Balicach.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plRozkładanie rolek trawy na stadionie zakończyło się przed tygodniem. W poniedziałek po raz pierwszy wjechały na nią kosiarki. - Przez kilka ostatnich dni murawa "odpoczywała". Teraz rozpoczęły się prace, które mają przygotować ją bezpośrednio do meczu. Wysokość koszenia będzie obniżana, by w piątek lub sobotę uzyskać regulaminową. Wtedy też skosi ją kosiarką ze specjalnym wałem, co pozwoli na uzyskanie charakterystycznych pasów - opowiada dr hab. inż. Wojciech Szewczyk z Uniwersytetu Rolniczego, który z ramienia miasta czuwa nad pracami.

Nawierzchnię na boisku Wisły trzeba było zmienić, bo mecze na poprzedniej rozgrywano przez prawie sześć lat. W niektórych miejscach pojawiły się pospolite trawy, na jej stan narzekali piłkarze. Wymiana murawy była też warunkiem organizacji meczu kadry w Krakowie. Z tego powodu reprezentacja przyjeżdża pod Wawel dopiero teraz, a nie - jak początkowo planowano - w marcu. Wtedy wymiana trawy byłaby zbyt kosztowna.

O poprzedniej murawie przypomina jedynie wąski pas przy ławkach rezerwowych, gdzie nie wymieniono nawierzchni. Nowa jest równa i zielona, a będzie jeszcze bardziej. Dzięki specjalnym nawozom kolor murawy przed meczem stanie się bardziej intensywny. - Tego wymagają stacje telewizyjne. Musi ładnie prezentować się w świetle reflektorów i na monitorach - wyjaśnia Szewczyk.

I dodaje, że nowa nawierzchnia będzie najwyższej jakości. - To murawa z tej samej plantacji co poprzednio [w Zavodzie koło Bratysławy - przyp. red.]. To z niej pochodzi trawa m.in. na boiskach w Niemczech czy Austrii. Ostatnio taką samą położono na stadionie Rapidu Wiedeń - zaznacza ekspert.

Do murawy zastrzeżeń nie ma też Polski Związek Piłki Nożnej. - Jesteśmy w kontakcie ze związkiem. Najważniejsze było dotrzymanie terminów. Nie ma powodów do niepokoju - zapewnia Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Pierwsi wypróbują ją piłkarze Nawałki. Wybiegną na boisko przy Reymonta 6 czerwca o godzinie 18. Mecz z Litwą będzie ich ostatnim sprawdzianem przed wylotem na mistrzostwa Europy. I zarazem jedyną okazją dla krakowskich fanów, by spotkać się z piłkarzami kadry.

Prawdopodobnie nie będzie oficjalnego pożegnania reprezentantów poza stadionem. - Sprawa jest delikatna. Padły propozycje, ale ostatnie słowo w tej kwestii należy do trenera Nawałki - mówi Sasorski.

Najpewniej skończy się na konferencji z przedstawicielami drużyny dzień po meczu. Chociaż... - Jest szansa, że kibice zobaczą się z piłkarzami przed wylotem na lotnisku w Balicach - mówi Monika Pabisek, p.o. rzecznika prasowego Kraków Airport.

Fani nie mogą też liczyć na otwarty trening. Reprezentanci spotkają się jedynie z młodymi piłkarzami z turnieju Murapol Cup i zwycięzcami "Wakacji z piłką nożną", organizowanych przez urząd marszałkowski.Zdjęcie Nike Polska koszulka polo BPOL120 Zdjęcie Nike Polska piłka CPOL22 Zdjęcie Nike Polska Supporters Ball SC2823-100
Nike Polska koszulka polo B... Nike Polska piłka CPOL22 Nike Polska Supporters Ball...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info