Krystian Rempała nie żyje. Będzie śledztwo

Będzie śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Krystiana Rempały, wychowanka Stali Rzeszów, który 22 maja w Rybniku podczas meczu PGE Ekstraligi ROW-u z Unią Tarnów na skutek kolizji z Kacprem Woryną uderzył z dużym impetem w bandę okalającą tor. 18-latek kilka dni później zmarł.

Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLŚledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, w którym uczestniczył Krystian Rempała, prowadzić będzie Prokuratura Okręgowa w Rybniku. Przeprowadzono już oględziny miejsca wypadku, który miał miejsce 22 maja na torze w Rybniku. Podczas drugiego biegu meczu miejscowego ROW-u z Unią Tarnów, której zawodnikiem od tego sezonu był Rempała, na pierwszym łuku 18-letek uderzony przez motocykl Kacpra Woryny upadł na tor. Chwilę wcześniej Rempale spadł kask. Nieprzytomny wychowanek Stali Rzeszów został przetransportowany do szpitala. Młodego żużlowca nie udało się jednak uratować. Zmarł 28 maja.

Prokuratura Okręgowa w Rybnik przeprowadzi śledztwo na skutek nieumyślnego spowodowania śmierci. Niebawem badaniom poddany zostanie kask Rempały, a także przeprowadzona zostanie sekcja zwłok żużlowca.

"Pamięć nie umiera". Znicze i kwiaty dla Krystiana Rempały