Bartosz Kapustka i Krzysztof Mączyński jadą na Euro!

Selekcjoner i krakowianin Adam Nawałka podał kadrę na mistrzostwa Europy we Francji. Wśród 23 piłkarzy znaleźli się Bartosz Kapustka z Cracovii i Krzysztof Mączyński z Wisły.
Teoretycznie mogłyby przy nich być znaki zapytania. Pomocnik zespołu z ul. Kałuży rozegrał znakomity sezon w ekstraklasie - m.in. został odkryciem rozgrywek. Ma tylko 20 lat i zaledwie pięć spotkań w kadrze. Jest jednak jednym z ulubieńców selekcjonera, podobnie jak Mączyński. Choć wiślak przez prawie cztery miesiące (do końca kwietnia) nie grał w piłkę, to wyleczył kontuzję i według trenera Nawałki zdążył wrócić do formy.

W kadrze znalazł się także urodzony w Krakowie Michał Pazdan.

A jak było na poprzednich dużych imprezach?

W 2012 roku w kadrze nie było żadnego wiślaka (Paweł Brożek był wówczas piłkarzem Celticu Glasgow), a jedynym krakowianinem był Marcin Wasilewski. W 2008 roku na Euro pojechali Adam Kokoszka, Dariusz Dudka i Wojciech Łobodziński (wszyscy Wisła). Kraków reprezentowali Wasilewski i Pazdan.

Mistrzostwa świata w 2006 roku zaliczyli wiślacy: Marcin Baszczyński, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek i Dudka. Cracovię reprezentował krakowianin Piotr Giza.

Pierwszą dużą imprezę, na której byli Polacy w XXI wieku były mistrzostwa świata w 2002 roku. W kadrze znalazł się jeden wiślak - Arkadiusz Głowacki. Z piłkarzy urodzonych w Krakowie na munidalu byli Marek Koźmiński i Tomasz Rząsa.

Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 54 AG 103280 Zdjęcie Lanki Puma KING II FG 103147 Zdjęcie Lanki Puma KING II FG 103147
Lanki Puma EVOSPEED 54 AG 1... Lanki Puma KING II FG 103147 Lanki Puma KING II FG 103147
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info