Siatkarze plażowi Czarnych Radom na podium Obłędnej Plaży

Eliminacje mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej rozpoczęte. Na turnieju Obłędna Plaża Zbąszyń 2016 z powodzeniem rywalizował duet Czarnych Radom: Bartłomiej Malec/Bartłomiej Kiernoz.
Turniej Obłędna Plaża Zbąszyń 2016 to pierwsza tegoroczna impreza, na której zawodnicy zbierali punkty do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przypomnijmy, że na jego podstawie siatkarze uzyskają przepustki do finałów mistrzostw Polski, które w tym roku odbędą się we Wrześni.

Z inauguracyjnego startu z pewnością zadowoleni są zawodnicy Czarnych Radom. Bartłomiej Malec i Bartłomiej Kiernoz uplasowali się na trzecim miejscu. Na boiskach do popularnej plażówki w Zbąszyniu (miejscowość koło Jarocina) lepsi od duetu Czarnych okazali się tylko Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz (2. miejsce) oraz triumfatorzy: Mateusz Radojewski/Piotr Łukasik.

- Start naszego duetu trzeba ocenić pozytywnie. na inaugurację zdobyli sporo punktów. To dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami - skomentował Mirosław Malec, trener i prywatnie tata Bartłomieja Malca.

Warto wiedzieć

Cały cykl eliminacji do MP w siatkówce plażowej mężczyzn składa się z 12 turniejów. Po nich najlepsze 24 pary uzyskają awans do zawodów finałowych. Kolejne zmagania już w najbliższy weekend (3-5 czerwca) w Kędzierzynie - Koźlu. Warto dodać, że jeden z turniejów eliminacyjnych odbędzie się w nad zalewem Topornia koło Przysuchy. Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016 zaplanowano w dniach od 24 do 26 czerwca.