Będzie nowy właściciel piłkarskiego Śląska? Miasto nie potwierdza

Miasto nie potwierdza informacji, że prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży Śląska firmie Neonet.
Z naszych informacji wynika, że władze Wrocławia chcąc sprzedać swoje udziały w piłkarskim Śląsku rozpoczęły rozmowy z wrocławską firmą Neonet. Informację tę sprawdziliśmy w dwóch wiarygodnych źródłach.

Jednak magistrat tego nie potwierdza. W przesłanym oświadczeniu Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy miasta napisał: "Urząd Miejski we Wrocławiu nie prowadzi (a tym bardziej od kilku tygodni) żadnych "ściśle tajnych rozmów" z właścicielem firmy Neonet w sprawie sprzedaży akcji klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Trudno komentować i odnosić się do zdarzeń, bo nie miały one miejsca."

Przypomnijmy, że od początku maja miasto znowu ma większość akcji w Śląsku. Dzięki zamianie długu na akcje udziały magistratu w Śląsku wzrosły z niecałych 49 procent do 54,46 proc. Poza tym współwłaścicielem Śląska został niedawno Ilias Filippidis, posiadający 17 procent akcji. Biznesmen ten pozostaje w dobrych relacjach z władzami Wrocławia, dlatego gmina może wystawić na sprzedaż około 70 procent akcji.

Pozostałe około 30 procent akcji Śląska należy do Stanisława Hana (Hasco-Lek) oraz Rafała Holanowskiego (Supra Invest).

Przypomnijmy, że prezydent Rafał Dutkiewicz już dawno zapowiedział, że miasto chce ograniczyć finansowanie Śląska z publicznych pieniędzy i sprzedać klub wiarygodnemu inwestorowi. W 2016 roku gmina Wrocław ma przekazać do Śląska 3 mln zł.

Ale Śląskowi ciągle brakuje pieniędzy i być może miasto w tym roku przekaże klubowi więcej niż zapowiadane 3 mln zł. Działająca przy Śląsku Społeczna Rada Sportu wysłała właśnie pismo do władz miasta i pozostałych właścicieli klubu, w którym apeluje o większe dofinansowanie Śląska. W skład Rady wchodzą m.in. radni miejscy: Jarosław Krauze, Renata Granowska, Paweł Rańda i Rafał Czepil.

Dodatkowe dofinansowanie Śląska tłumaczą tym, że jeśli wrocławski klub ma się rozwijać sportowo i zapełnić wielki stadion, musi mieć odpowiednie warunki. Poza tym Rada chce uczcić dobrym wynikiem sportowym 70-lecie klubu, które wypada w przyszłym roku.

Zdjęcie PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE 03036802 Zdjęcie Puma Ochraniacze piłkarskie Universal Zdjęcie Select Ochraniacze piłkarskie High Safe
PUMA OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... Puma Ochraniacze piłkarskie... Select Ochraniacze piłkarsk...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info