Euro 2016. Ilu piłkarzy Lecha Poznań pojedzie na mistrzostwa? Decyzja we wtorek

Trzech swoich przedstawicieli może mieć na Euro 2016 Lech Poznań. Oprócz reprezentanta Polski Karola Linettego szanse na wyjazd do Francji mają jeszcze Węgrzy: Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics.


Selekcjoner Adam Nawałka w poniedziałkowy wieczór ogłosi skład 23-osobowej reprezentacji Polski na Euro 2016. Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, to w tym gronie powinien się znaleźć Karol Linetty z Lecha Poznań. Pomocnik Kolejorza był z kadrą przez niemal całe eliminacje, ale zagrał tylko dwa razy w meczu o punkty. Na zgrupowaniu w Arłamowie są zawodnicy o mniejszym stażu w drużynie narodowej niż 21-latek z Lecha - Karol Linetty ma na koncie dziewięć występów w pierwszej reprezentacji.

Pewniakiem do wyjazdu mistrzostwa Europy jest Tamas Kadar. Obrońca Lecha Poznań to jeden z filarów obrony Węgier. W eliminacjach do francuskiego turnieju zagrał w jedenastu meczach, z czego w ośmiu już jako zawodnik Kolejorza. Pełne 90 minut rozegrał też w minionym tygodniu, gdy w Budapeszcie gospodarze zremisowali bezbramkowo z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

W tym spotkaniu w ogóle nie pojawił się na boisku Gergo Lovrencsics i udział w Euro 2016 skrzydłowego, który z końcem czerwca odchodzi z Lecha Poznań, wcale nie jest taki pewny. Selekcjoner Madziarów Bernd Storck poda skład na mistrzostwa we wtorek.

Zdjęcie MITRE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE TENSION XL Zdjęcie NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE PARK SHIELD SP0252-117 Zdjęcie NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE PROTEGGA SHIELD SP0255 370
MITRE OCHRANIACZE PIŁKARSKI... NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info