Pływacy LKS-u Gol-Start Częstochowa wywalczyli 39 medali mistrzostw Polski

W Tychach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. W stawce 120 zawodników z 21 klubów było 7 reprezentantów LKS-u Gol-Start Częstochowa, którzy wywalczyli aż 39 medali.

W poszczególnych konkurencjach, częstochowianie sięgnęli po 26 medali złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe. W klasyfikacji klubowej zajęli trzecie miejsce. Z kolei w klasyfikacji generalnej, w której pod uwagę brane są dwa najlepsze starty, w kategorii wiekowej "B" złoty medal zdobyła Oliwia Daroch (935 pkt), a w kategorii wiekowej "C" srebro wywalczył Mateusz Miśkiewicz (500 pkt).

Przed wakacjami pływacy LKS-u Gol-Start wezmą jeszcze udział w Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Pływackich we Wrocławiu (28-29 maja), II Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Krakowskie Fale" (4-5 czerwca) oraz Letnich Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu w Drzonkowie (17-19 czerwca). Na co dzień zawodnicy trenują pod okiem prezesa klubu - Roberta Nowakowskiego.