Nowy przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. Będzie dowodził grą zespołu?

Wojciech Włodarczyk od nowego sezonu będzie bronił barw siatkarskiego Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnik z klubem ze stolicy Warmii i Mazur podpisał roczny kontrakt.
26-letni przyjmujący jest wychowankiem MKS Andrychów. Olsztyńscy sympatycy siatkówki z cała pewnością pamiętają postać Włodarczyka. W barwach olsztyńskiego klubu występował w sezonie 2010/2011, ale w tamtym czasie, jako rozgrywający nie mógł przebić się do składu. Potem bronił barw BBTS-u Bielsko-Biała czy austriackiego SK Posojilnica Aich/Dob, z którą zdobył tytuł mistrza Austrii. Jego umiejętności dostrzegła również Skra Bełchatów, a w sezonie 2013/2014 na jego szyi zawisł złoty medal mistrzostw Polski.

Mający 200 centymetrów wzrostu sportowiec, jest również wielokrotnym reprezentantem Polski. Debiut w kadrze zanotował w 2013 roku, a na swoim koncie ma również wicemistrzostwo Uniwersjady (akademickie mistrzostwa w sportach letnich). W minionym sezonie Włodarczyk bronił barw Cuprum Lubin. W sumie rozegrał 26 spotkań, zdobywając dla swojej drużyny blisko 300 punktów.

Co ciekawe, nowy przyjmujący Indykpolu AZS w minionym miesiącu przez dwa tygodnie był zawodnikiem libańskiej drużyny Zahra Al Mina. Włodarczyk miał pomóc tamtejszemu zespołowi w walce o mistrzostwo kraju, co okazało się dobrym posunięciem przez władze libańskiego klubu. Siatkarze Zahry Al Mina zdobyli bowiem złoty medal.

Przypomnijmy, że do tej pory z klubem z Kortowa związali się Paweł Woicki (rozgrywający, przedłużenie kontraktu), Miłosz Zniszczoł (przedłużenie kontraktu), Łukasz Makowski (rozgrywający, przejście z TSV Unterchaching), Aleksander Śliwka (przyjmujący, wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów) oraz Michał Żurek (libero, przejście z Łuczniczki Bydgoszcz).

Zdjęcie Piłka do siatkówki Mikasa GOLD V8 Zdjęcie Piłka do siatkówki Molten V5M4500 Zdjęcie PROMOTION TOPS Piłka do siatkówki plażowej Play time 605007
Piłka do siatkówki Mikasa G... Piłka do siatkówki Molten V... PROMOTION TOPS Piłka do sia...
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info