Nikołaj Penczew zagra w Skrze Bełchatów

Były siatkarz Asseco Resovii, Bułgar Nikołaj Penczew będzie w przyszłym sezonie występował w PGE Skrze Bełchatów. To pierwszy w historii przypadek, gdy siatkarz z Rzeszowa przeszedł bezpośrednio do zespołu z Bełchatowa.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPenczew do Rzeszowa trafił przed trzema laty z Effectora Kielce, jego pierwszego klubu w PlusLidze. W pierwszym sezonie nie grał zbyt wiele, ale w kolejnym stał się podstawowym graczem Asseco Resovii. Wspólnie z nią zdobył mistrzostwo Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów. Po sezonie sporo było zamieszania z jego kontraktem. Menadżer Bułgara utrzymywał, że jego kontrakt z Asseco Resovią już nie obowiązuje, ostatecznie jednak Penczew został w Rzeszowie, ale nie był już graczem takiego formatu jak wcześniej.

Po sezonie wicemistrzowie Polski nie podjęli nawet z nim rozmów. Bułgarski przyjmujący wylądował więc w Skrze, gdzie podobno chciał odejść także rok temu. Obecnie ma 24 lata, a już sześć lat temu zadebiutował w reprezentacji Bułgarii. Grał w Lidze Światowej, mistrzostwach świata i Europy, a także w Igrzyskach Olimpijskich.

To pierwszy gracz, który bezpośrednio z Asseco Resovii przeszedł do Skry, z którą od lat rzeszowianie rywalizują o prymat w PlusLidze. W drugą stronę przeszło tylko dwóch siatkarzy, Krzysztof Ignaczak i Dawid Gunia, choć ten drugi z rezerw bełchatowskiego klubu.

Penczew to jeden z wielu graczy, który opuścił po sezonie Asseco Resovię. Oprócz niego odeszli także Krzysztof Ignaczak, Olieg Achrem, Bartosz Kurek, Dominik Witczak (także ma trafić do Skry), Francuz Julien Lyneel i Amerykanin Russell Holmes. Na wypożyczenia do AZS-u Olsztyn trafił Aleksander Śliwka, a klub musi jeszcze rozstać się z dwójką środkowych, Ukraińcem Dmytro Paszyckim i Łukaszem Perłowskim.Zdjęcie Adidas Buty Energy Volley Boost AQ5391 Zdjęcie Mizuno Lightning RX3 buty do siatkówki V1GA140215 Zdjęcie Mizuno Wave Tornado 9 buty do siatkówki V1GA141214
Adidas Buty Energy Volley B... Mizuno Lightning RX3 buty d... Mizuno Wave Tornado 9 buty ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info