Zapaśnicy Olimpijczyka brylowali na matach w Poznaniu

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach stylu klasycznego (do lat 23) okazały się popisem zawodników Olimpijczyka Radom. Na zawodach w stolicy Wielkopolski radomianie wywalczyli siedem medali indywidualnie oraz tytuł drużynowych mistrzów kraju.
Do Poznania radomski klub wysłał siedmioosobową reprezentację. No i okazało się, że każdy z zapaśników Olimpijczyka stanął na podium. Najcenniejszy medal wywalczył Aleksander Kroczak, który okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej 98 kilogramów. Jego klubowi koledzy: Przemysław Piątek i Mateusz Nowak zdobyli srebrne krążki, odpowiednio w wadze 59 kg. i 66 kg. Medalowy dorobek klasyków Olimpijczyka uzupełniają cztery brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli Krystian Szymczyk (59 kg.), Michał Kośla i Konrad Kośla (obaj 66 kg.) oraz Damian Janek (75. kg.).

Efektowny i efektywny start radomian zaowocował zwycięstwem i złotym medalem w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy Olimpijczyka zdobyli łącznie 135 punktów, wyprzedzając AZS AWF Warszawa (98 pkt.) i Zagłębie Wałbrzych (56 pkt.).

Warto dodać, że w tym sezonie to już trzeci złoty medal drużynowy dla Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk. Wcześniej radomianie wygrywali w MP juniorów młodszych (do 17 lat) i juniorów (do 20 lat).