Trener Stomilu prosi kibiców o wyrozumiałość dla młodych piłkarzy

W niedzielnym spotkaniu OKS z Pogonią Siedlce na murawie najlepiej zaprezentowali się piłkarze młodzieżowi. - Mam prośbę do naszych kibiców, aby szanowali naszych młodych wychowanków. Ciężko pracowali przez kilka lat, aby zagrać w podstawowym składzie od pierwszej minuty - mówił po meczu Adam Łopatko, opiekun biało-niebieskich.
W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością w tym sezonie, piłkarze pierwszoligowiec Stomilu Olsztyn pokonali Pogoń Siedlce 2:0. Obie bramki padł już w pierwszej połowie spotkania, a przez drugą część gry biało-niebiescy bronili korzystnego rezultatu. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur było to pierwsze zwycięstwo na wiosnę, które zapewniło Stomilowi utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

"Ciężko powiedzieć coś pozytywnego"

Piłkarze Pogoni Siedlce nie mogą zaliczyć do udanych tegorocznej wiosny. Choć podopieczni trenera Marcina Sasala na wiosnę wygrali cztery spotkania, to wyjeździe ani razu nie zaznali smaku zwycięstwa. W niedzielnym spotkaniu było podobnie, bowiem piłkarze Pogoni na boisku stanowili tło dla swoich rywali, nie mogąc znaleźć sposobu na przerwanie dobrej gry biało-niebieskich.

- Po takim meczu ciężko coś powiedzieć pozytywnego - przyznaje Marcin Sasal, trener przyjezdnych. - Mój zespół wcale nie wyglądał na takiego, który wciąż musi walczyć o utrzymanie w I lidze. Ponadto nie znaliśmy wyników inny spotkań, które jak się okazało, ułożyły się dla nas bardzo korzystnie. Dziś weszliśmy na mecz ze związanymi nogami. Praktycznie nie oddaliśmy strzału na bramkę przeciwnika. Stomil był drużyną lepszą. Gratuluję utrzymania w I lidze.

I dodaje: - Tylko zwycięstwo w ostatnim meczu zapewni nam byt na zapleczu ekstraklasy w przyszłym sezonie.

"Uwierzmy w młodych zawodników"

Piłkarze Stomilu do konfrontacji z Pogonią przygotowywali się pod skrzydłami nowego szkoleniowca. Mirosława Jabłońskiego na stanowisku trenera zastąpił Adam Łopatko. W porównaniu do poprzednich spotkań, OKS od pierwszej minuty prezentował ofensywny styl gry, czego efektem były dwie strzelone bramki już w pierwszej połowie spotkania.

Cieszę się, że przez ostatni tydzień chłopacy wyczyścili głowy z wszystkich problemów, które nas dotykały wcześniej - podkreśla Adam Łopatko, szkoleniowiec OKS. - Piłkarze wykonali w stu procentach zadanie, które postawiłem im przed spotkaniem. Jeśli miałbym za coś skrytykować moich piłkarzy, to jedynie można się przyczepić do sposobu wyprowadzania kontrataków. Mieliśmy dobre sytuację, po których mogliśmy kilkukrotnie podwyższyć wynik spotkania. Najważniejszy jest jedne komplet punktów, a zwycięzców się nie sądzi. Ciężko zapracowaliśmy na to zwycięstwo.

Adam Łopatko zwrócił również uwagę na zawodników młodzieżowych, którzy reprezentują barwy Stomilu. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Igor Biedrzycki, a bramkę dla OKS-u zdobył Karol Żwir. - Mam prośbę do naszych kibiców, aby szanowali naszych młodych wychowanków - podkreśla opiekun biało-niebieskich. - Ciężko pracowali przez kilka lat, aby zagrać w podstawowym składzie od pierwszej minuty. Karol swoim występem pokazał, że w pełni na to zasłużył.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Stomil rozegra w przyszłą niedzielę, na wyjeździe z Miedzą Legnica.

Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 2:0 (2:0)

Bramki: Żwir 12., Nishi 39.

Stomil: Skiba - Bucholc Ż, Remisz, Klepczarek, Ratajczak, Biedrzycki Ż- Paweł Głowacki, Lech (80. Łukasik), Nishi, Żwir (90. Bartkowski) - Kujawa (77. Trzeciakiewicz)

Pogoń: Misztal - Augustyniak (74. Paczkowski), Zembrowski, Żytko, Chyła - Wrzesiński, Dzięgielewski (71. Świerblewski), Osoliński (63. Dybiec Ż), Rybicki Ż - Gołębiowski - Jonkisz

Spotkania 33. kolejki: Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce 2:0, Rozwój Katowice - GKS Bełchaów 2:1, Wisła Płock - Wigry Suwałki 0:0, Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 0:3, Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:3 , Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork 3:1, Bytovia Bytów - Miedź Legnica 0:0, Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz 3:2, Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 0:3 (walkower).