Lublin Basket Cup 2016. Najlepsi byli Litwini [zdjęcia]

Już po raz drugi nasze miasto będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju koszykarskiego Lublin Basket Cup 2016. Do rywalizacji przystąpi osiem zespołów zagranicznych i cztery z Polski.
Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn zagranicznych i cztery z naszego kraju złożonych z zawodników urodzonych w 2000 roku. Zespoły spoza Polski reprezentowały miasta partnerskie Lublina. Rywalizacja toczyła się dwóch halach - MOSiR im. Zdzisława Niedzieli oraz na Globusie i trwała trzy dni. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy liczące po trzy zespoły, a potem już według zajętych lokat ekipy walczyły o jak najwyższe miejsca. Tytułu sprzed roku bronił Rishon Le Zion, ale tym razem zespół z Izraela musiał zadowolić się trzecią pozycją.

W finale drużyna z Poniewieża po niezwykle zaciętym meczu ograła Nilufer 94:87. Natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce Rishon Le Zion wygrał z Łuckiem (Ukraina) 86:76. Z kolei w potyczce o piątą pozycję Lublin I pokonał Niksić z Czarnogóry 77:75. MVP turnieju został Vytautas Jakubaitis (Poniewież), natomiast królem strzelców Bartłomiej Pelczar (Lublin I).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKlasyfikacja końcowa: 1. Poniewież (Litwa), 2. Nilufer (Turcja), 3. Rishon Le Zion (Izrael), 4. Łuck (Ukraina), 5. Lublin I (Polska), 6. Niksić (Czarnogóra), 7. Biała Podlaska (Polska), 8. Warszawa (Polska), 9. Nowy Sad (Serbia), 10. Alcala de Henares (Hiszpania), 11. Lublin II (Polska), 12. Brześć Białoruś).