Murawa na Wiśle jak w Wiedniu

Murawa na stadionie miejskim przy ul. Reymonta przechodzi w ręce greenkeeperów Wisły. Za tydzień reprezentacja Polski rozegra na niej ostatni mecz przed wylotem na mistrzostwa Europy.
Facebook? » | A może Twitter? »


W poniedziałek na nową murawę po raz pierwszy wyjechały kosiarki. - Przez kilka ostatnich dni murawa odpoczywała, przystosowywała się do nowych warunków. Teraz rozpoczęły się prace, które mają przygotować ją bezpośrednio do meczu. Wysokość koszenia będzie obniżana, by w piątek lub sobotę uzyskać regulaminową - opisuje dr hab. inż. Wojciech Szewczyk, który z ramienia miasta czuwa nad pracami.

Nawierzchnię na boisku Wisły trzeba było wymienić, bo mecze na poprzedniej rozgrywano nieprzerwanie przez prawie sześć lat. Poza tym w niektórych miejscach murawy pojawiły się pospolite trawy.

Ekspert zapewnia, że nowa nawierzchnia będzie najwyższej jakości. - Należy do najlepszych w Europie. Ostatnio taką murawę położono na stadionie Rapidu Wiedeń - zaznacza. I dodaje, że przed samym meczem krakowska trawa stanie się... bardziej zielona. Dzięki specjalnym nawozom kolor murawy będzie bardziej intensywny: - Tego wymagają stacje telewizyjne. Musi ładnie prezentować się na monitorach.

Firma Dropservice, czyli wykonawca wymiany, udzieliła dwóch lat gwarancji na inwestycję. W Krakowie mają jednak nadzieję, że nowa trawa posłuży piłkarzom znacznie dłużej. Pierwsi wypróbują piłkarze reprezentacji Polski. Podopieczni Adama Nawałki 6 czerwca zagrają w Krakowie z Litwą. Początek meczu o godz. 18.

Zdjęcie LANKI NIKE MAGISTA OLA FG LANKI 651343-106 Zdjęcie Lanki Nike Performance TIEMPO LEGACY FG 631521 Zdjęcie Lanki Nike Performance Tiempo Legend Vi Fg 819186
LANKI NIKE MAGISTA OLA FG L... Lanki Nike Performance TIEM... Lanki Nike Performance Tiem...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info