Magdalena Hawryła z Developresu w kadrze Polski na World Grand Prix

Środkowa Developresu SkyRes Rzeszów, Magdalena Hawryła znalazła się w wąskiej 18-osobowej kadrze reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki World Grand Prix.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTrenerzy kadry Jacek Nawrocki i Waldemar Kawka ustalili kadry narodowe na turnieje World Grand Prix i Ligi Europejskiej. W tej pierwszej znalazły się bardziej doświadczone zawodniczki, wsparte debiutantkami, w drugiej więcej jest "świeżej krwi". Są też zawodniczki, które zostały powołane na obie imprezy.

Szanse na debiut w rozgrywkach World Grand Prix dostanie środkowa bloku z Rzeszowa, Magdalena Hawryła. W składzie jest też Agata Skiba, która występowała w Developresie w poprzednim sezonie, ale klub zrezygnował z jej usług.

Rozgrywki w Lidze Europejskiej Polki rozpoczną turniejem grupy A w Twardogórze, z udziałem drużyn Albanii, Białorusi oraz Słowacji, w dniach 3-5 czerwca. Dwa tygodnie później (17-19 czerwca) ta sama grupa rozegra drugi turniej, w Durrës (Albania). Runda finałowa składać się będzie z półfinałów (23 i 26 czerwca) oraz finałów (30 czerwca i 3 lipca).

W pierwszy weekend czerwca rozpoczną się też zmagania polskich siatkarek w World Grand Prix w turnieju w Zielonej Górze. W meczach grupy B2 wystąpią oprócz Polek: Czechy, Kanada oraz Portoryko. Drugi turniej interkontynentalny World Grand Prix odbędzie się tydzień później (10-12 czerwca), we Włocławku, z udziałem grupy D2 (Argentyna, Kenia, Polska, Portoryko).