Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy. Bohaterowie z Asseco Resovii

Aż czterech siatkarzy Asseco Resovii wystąpiło w niedzielnych meczach kwalifikacji olimpijskich, które rozgrywane są w Tokio. Cała czwórka miała bardzo duży wkład w grę swoich reprezentacji.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W Japonii jest sześciu siatkarzy Asseco Resovii, ale Piotr Nowakowski i Francuz Thibault Rossard w niedzielę nie pojawili się na boisku. Polacy grali z Francją, a obaj gracze rzeszowskiego zespołu spotkanie oglądali z kwadratu dla rezerwowych. Na boisko weszli dwaj inni reprezentacji Asseco Resovii i kadry Polski, Fabian Drzyzga i Marcin Możdżonek.

Polacy w tym meczu przegrywali już 0:2, a także 10:15 w trzecim secie, ale odwrócili losy rywalizacji, wygrywając spotkanie 3:2! Najlepszym graczem spotkania był były resoviak Dawid Konarski, ale niemały wkład w zwycięstwo mieli także wspomniani dwaj gracze wicemistrzów Polski. Drzyzga pojedynek rozpoczął tradycyjnie na ławce, a w drugim secie wszedł na krótką zmianę. Od trzeciej partii grał już jednak do końca meczu, schodząc tylko przy podwójnych zmianach. Rozgrywający Asseco Resovii zdobył 4 punkty, z czego aż trzy po asach, jednego dołożył blokiem.

Możdżonek także zaczynał na ławce, ale na stałe zaczął grać już w drugim secie. Zdobył siedem punktów, przy 80-procentowej skuteczności ataku, dwóch blokach i jednym asie. Oczywiście nie obyło się także bez obrony w kluczowym momencie trzeciego seta, gdy Francuzi mieli piłki meczowe.

Dobre mecze zagrało także dwóch nowych Kanadyjczyków w barwach Asseco Resovii, Gavin Schmitt i Gordon Perrin. Niestety nie cieszyli się oni ze zwycięstwa, ulegając Iranowi 2:3, choć Kanada prowadziła już 2:0. Schmitt był najskuteczniejszym graczem meczu, zdobywając 27 punktów, Perrin dołożył 13 "oczek".

Schmitt w ataku miał 58-procentową skuteczność, a do tego dołożył dwa bloki i trzy asy. Perrin punktował tylko w ataku, mając 46-procentową skuteczność w tym elemencie.

Poniedziałek jest dniem przerwy w turnieju, zespoły wrócą do gry we wtorek.