Bezbramkowy remis Wisły Płock na pożegnanie z płocką publicznością

W przedostatnim meczu tego sezonu, a ostatnim przed własną publicznością piłkarze nożni Wisły Płock, po bezbarwnym meczu, zremisowali z Wigrami Suwałki 0:0.

Niedzielny mecz obejrzało prawie 3,3 tys. widzów, wśród nich kilkudziesięciu kibiców z Suwałk. Nieoczekiwanie na trybunie zachodniej została zaprezentowana sektorówka z logo Ekstraklasy. Była wyjątkowa, bo przygotowana przez kilkaset dzieci z juniorskich drużyn Wisły Płock, Stoczniowca Płock, Delty Słupno, Amatora Maszewo, Królewskich Płock oraz Piłkarskiego Przedszkola, Młodzieżowego Domu Kultury, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego.

Impreza odbyła się w sobotę na stadionie z okazji Dnia Dziecka. Została zorganizowana przez Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock oraz klub.

Szkoleniowiec Marcin Kaczmarek, mając w kieszeni grę w przyszłym sezonie w ekstraklasie, dokonał w wyjściowej jedenastce kilku zmian. Na ławce rezerwowej zostali m.in. Mikołaj Lebedyński, Maksymilian Rogalski, Damian Piotrowski czy Seweryn Kielpin. Co ciekawe dla tego ostatniego był to pierwszy mecz od blisko dwóch lat, w którym nie wyszedł w podstawowym składzie. W czerwcu 2014 roku w meczu z Termaliką Nieciecza (1:1) od pierwszej minuty grał Daniel Szczepankiewicz. Tym razem miejsce Kiełpina zajął 23-letni Mateusz Kryczka. Dla młodego bramkarza był to debiut w barwach Wisły.

Warto też odnotować, że pierwszy raz w tym sezonie w wyjściowym składzie zagrał Emil Drozdowicz, a po raz drugi - Dominik Kun.

Piłkarze obu drużyn nie forsowali tempa, nie stwarzali zbyt wielu sytuacji. Najciekawszą z nich - na minutę przed przerwą - stworzyli nafciarze. Po podaniu od Dimitara Ilieva, Emil Drozdowicz huknął z kilkunastu metrów, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Sędzia liniowy chwilę później pokazał jednak, że napastnik Wisły był na pozycji spalonej.

Po przerwie mecz również nie dostarczył wielu emocji. Dopiero na kilka minut przed końcem trybuny się nieco ożywiły. Wszystko za sprawą Fabiana Hiszpańskiego, który wpadł w pole karne, miał jeszcze możliwość odegrać do lepiej ustawionego Ilieva, ale postanowił sam zakończyć akcję. Piłka po jego strzale minęła jednak słupek.

W ostatnim meczu pierwszej ligi piłkarze Wisły zagrają 5 czerwca na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Wisła Płock - Wigry Suwałki 0:0

Wisła: Mateusz Kryczka - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Piotr Mroziński, Wojciech Łuczak (76. Piotr Wlazło), Dominik Kun (65. Damian Piotrowski), Dimitar Iliev, Arkadiusz Reca (65. Fabian Hiszpański) - Emil Drozdowicz

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Maciej Wichtowski, Artur Bogusz - Damian Kądzior, Bartłomiej Kalinkowski, Aleksandar Atanacković, Omar Santana, Miłosz Kozak Ż, Kamil Adamek (76. Kamil Zapolnik)

Sędziował: Pior Idzik z Poznania