Widzew młodzieżowym mistrzem Polski w koszykówce

Koszykarki Widzewa zostały mistrzyniami Polski w kategorii do lat 16

W finale mistrzostw Polski do lat 16 rywalem Widzewa był MKK Sokołów Podlaski, z którym łodzianie zagrały już w rozgrywkach grupowych i wówczas pokonały przeciwniczki. W meczu o złoty medal łodziankom nie poszło już tak łatwo, bo od początku meczu musiały gonić wynik. W 37 minucie Karina Gzinka zmniejszyła straty do dwóch punktów (46:48), a po chwili Martyna Leszczyńska doprowadziła do remisu. Na 44 sekundy przed końcem meczu był znów remis (51:51), ale decydujące o zlocie punkty zdobyła widzewianka Leszczyńska. Ostatecznie Widzew pokonał MKK Sokołów 53:51 (kwarty 5:12, 14:6, 12:17, 22:16). Widzew: Martyna Leszczyńska 19, Daria Kowalczyk 9, Karina Gzinka 8, Justyna Rudzka 6, Jessica Solak 6, Wiktoria Rzeźnik 3, Natalia Leśniak 2 ponadto: Natalia Łacwik, Julia Stankiewicz, Aleksandra Królikowska, Julia Leśniak, Paulina Grobelna.

Podopieczne trenerek Anny Chodery i Sylwii Wieczorek w drodze do finału na turnieju w Gnieźnie pokonały MKK Sokołów 49:43, Kusy Szczecin 71:59, Zagłębie Sosnowiec 63:28, a w półfinale - Ślęzę Wrocław 51:46, choć rywalki rozpoczęły mecz od prowadzenia 12:4, ale łodzianki pierwszą kwartę zakończyły wynikiem 18:16 i prowadzenie nie oddały.

źródło: Okazje.info