Zadyszki faworytów i jeszcze dwie niewiadome na koniec sezonu

Piłkarze Radomiaka Radom jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu mogli mieć nadzieję, na grę w barażach o awans do I ligi. Ostatecznie remis uratowany w końcówce pojedynku przez Wisłę w Puławach, je przekreślił.
Radomiak wygrał z Polonią Bytom, choć triumf nie przyszedł podopiecznym Wernera Liczki łatwo. Z uwagi na to, że Siarka prowadziła z GKS-em Tychy, a Raków Częstochowa zremisował z Legionovią Legionowo, to kibice Zielonych nerwowo spoglądali na końcówkę rywalizacji w Puławach. Tam do 88. minuty miejscowa Wisła przegrywała z ROW-em Rybnik 1:2 i gdyby takim rezultatem zakończył się mecz, to Zieloni mieli by jeszcze cień szans na grę w barażach o I ligę, a to daje zajęcie czwartego miejsca w sezonie.

Niestety bramka zdobyta na 120 sekund przed końcem meczu przez Tomasza Sedlewskiego spowodowała, że plany awansu Zieloni muszą odłożyć co najmniej na przyszły sezon.

Tymczasem w Tarnobrzegu kolejny z rzędu mecz przegrał GKS Tychy i drużyna ze Śląska do ostatniej kolejki będzie musiała walczyć o promocję do I ligi.

Tym samym w walce o awans do I ligi jak i grę w barażach, liczą się trzy zespoły: GKS Tychy, Wisła i Siarka.

Wyniki 33. kolejki II ligi:

Radomiak Radom - Polonia Bytom 1:0, Wisła Puławy - ROW Rybnik 2:2, Stal Mielec - Olimpia Zambrów 0:0, Siarka Tarnobrzeg - GKS Tychy 2:0, Nadwiślan Góra - Puszcza Niepołomice 3:2, Okocimski Brzesko - Znicz Pruszków 0:3 walkower, Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0, Legionovia Legionowo - Raków Częstochowa 0:0, Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 4:0.