Stal Rzeszów jedzie do Częstochowy. Po zwycięstwo

Żużlowcy Stali Rzeszów, w niedzielę o godz. 17, zmierzą się na wyjeździe z Włókniarzem Częstochowa. Podopieczni trenera Janusza Ślączki liczą na kolejne zwycięstwo.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej spisują się jak do tej pory bardzo dobrze. To, że będą bardzo groźni na własnym torze, było do przewidzenia, ale stalowcy zapunktowali już także na wyjazdach. I z takim nastawieniem jadą także do Częstochowy, która plasuje się w środku tabeli Nice PLŻ, ale uważana jest za jedną z groźniejszych ekip w lidze. Po problemach organizacyjnych w tym mieście, żużel pod Jasną Górą zaczyna się odradzać, co widać choćby po wynikach.

Rzeszowianie do Częstochowy awizowali dość okrojony skład, w którym brakuje przede wszystkim Duńczyków Rene Bacha i Nicklasa Porsinga oraz Anglika Scotta Nichollsa, co jednak nie oznacza, że któryś z nich nie pojawi się w składzie w niedzielnym pojedynku. Obecność Grzegorza Bassary pod numerem drugim wskazywać może jednak na to, że Stal pojedzie pod Jasną Górą nieco osłabiona. Bassara to podstawowy junior rzeszowian, a tym razem ma jechać w gronie seniorów. Nie oznacza to jednak, że stalowcy stoją na straconej pozycji. W tym sezonie, jadąc w niepełnym składzie, pokazali już, że potrafią także wygrywać.

Awizowane składy:

Stal Rzeszów: 1. Karol Baran, 2. Grzegorz Bassara, 3. Maciej Kuciapa, 4. József Tabaka, 5. Dawid Lampart, 6. Mateusz Rząsa

Włókniarz Częstochowa: 9. Jacob Thorssell, 10. Nicolai Klindt, 11. Sebastian Ułamek, 12. Tomas H. Jonasson, 13. Daniel Jeleniewski, 14. Oskar Polis