Sport.pl

Najskuteczniejszy małopolski duet w ekstraklasie grał w... Termalice Bruk-Bet Nieciecza

Nie chodzi jednak tylko o liczbę goli, a o akcje, w których jeden z członków duetu asystował przy bramce drugiego. Bartłomiej Babiarz i Wojciech Kędziora zdobyli w ten sposób w sumie cztery bramki.
Facebook? » | A może Twitter? »


Klasyfikację najskuteczniejszych duetów ekstraklasy przygotował serwis ekstrastats.pl. Najlepszym okazała się dwójka napastników Legii Warszawa. Nemanja Nikolić i Aleksandar Prijović wypracowali sobie i strzelili w sumie siedem goli. Węgier zaliczył cztery asysty przy bramkach Szwajcara, a ten trzy przy golach Nikolicia.

Najwyżej spośród piłkarzy małopolskich drużyn znalazła się para graczy Termaliki. Babiarz i Kędziora po dwójkowych akcjach zdobyli w sumie cztery bramki. Wśród 32 najlepszych duetów ligi - takich, które wypracowały przynajmniej trzy gole - znalazły się aż cztery pary piłkarzy Cracovii. Po trzy bramki w ten sposób zdobyli: Bartosz Kapustka z Mateuszem Cetnarskim, Deniss Rakels z Jakubem Wójcickim, Rakels z Cetnarskim i Cetnarski z Erikiem Jendriszkiem.

Jednym skutecznym duetem może się też pochwalić Wisła Kraków: trzy bramki padły po akcjach Wilde-Donalda Guerriera z Bobanem Joviciem.

Więcej o: