Southampton zainteresowane Bartoszem Kapustką. Jacek Zieliński: Poradziłby sobie

Cracovia liczy się ze stratą Bartosza Kapustki, ale... - Nie ma możliwości, żeby ktoś inny odszedł - zapewnia w rozmowie z portalem weszlo.com Jacek Zieliński, trener drużyny.
Facebook? » | A może Twitter? »


W ciągu roku Zieliński z zespołu broniącego się przed spadkiem stworzył drużynę, która wywalczyła pierwszy w historii klubu awans do europejskich pucharów. Cracovia już rozpoczęła wzmocnienia przed grą w Europie - zakontraktowała Roberta Litauszkiego i Mateusza Szczepaniaka.

- Chcemy, żeby szybko weszli w zespół. Do 22 czerwca musimy zgłosić kadrę do pierwszego meczu w kwalifikacjach Ligi Europy. Do wznowienia treningów powinno się jeszcze wydarzyć coś dobrego - zapowiada Zieliński.

Trener potwierdza też zainteresowanie Cracovii Dominikiem Furmanem, o którym mówi się od kilku dni. Poza tym klub chce ściągnąć jeszcze lewoskrzydłowego i lewego obrońcę.

Ale nie obędzie się też bez ubytków kadrowych - z klubem prawdopodobnie pożegna się Bartosz Kapustka. Reprezentanta Polski chce mieć u siebie m.in. Southampton. Czy Premier League to odpowiednie miejsce dla Kapustki?

- Poradziłby sobie. Motorycznie - to jest koń. W każdym teście wydolnościowym osiąga najlepsze parametry. Słyszałem o Southampton i myślę, że to dobre miejsce. Wielu młodych fajnie się tam rozwinęło i dziś gra w czołowych klubach Premier League. Na razie jednak najważniejsze jest Euro - podkreśla Zieliński. I dodaje, że żaden z innych piłkarzy nie opuści tego lata Krakowa.

Cały wywiad można przeczytać na weszlo.com.