Lista mistrzostw świata juniorów bez Pawła Przedpełskiego

Żużlowiec toruńskiego Get Well zamierzał w tym sezonie walczyć w nich nawet o złoto, ale nie zdołał przejść eliminacji. Nie otrzymał też dzikiej karty od organizatorów cyklu.
Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM ogłosiła, że obok dwunastki, która awansowała bezpośrednio z finałów eliminacji, stałymi uczestnikami FIM Speedway U21 World Championship będą: Krystian Pieszczek (Polska), Robert Lambert (Wielka Brytania) oraz Joel Andersson (Szwecja).

W turnieju głównym, o złoty medal mistrzostw świata juniorów powalczy 15 zawodników z 9 krajów. Wśród nich trzech Polaków, trzech Brytyjczyków, dwóch Duńczyków, dwóch Australijczyków, Rosjanin, Czech, Niemiec, Francuz oraz Szwed.Lista uczestników

Maksym Drabik(Polska)
Viktor Kulakov(Rosja)
Patrick Hansen(Dania)
Adam Ellis(Wielka Brytania)
Max Fricke(Australia)
Bartosz Smektała(Polska)
Eduard Krcmar(Czechy)
Josh Bates(Wielka Brytania)
Dimitri Berge(Francja)
Jack Holder(Australia)
Erik Riss(Niemcy)
Mikkel B. Andersen(Dania)
Krystian Pieszczek(Polska)
Joel Andersson(Szwecja)
Robert Lambert(Wielka Brytania)
+ 1 lokalna dzika karta, przysługująca federacji-gospodarzowi danej rundy.Przedpełski jest na liście zawodników rezerwowych, którzy pojadą w zawodach z powodu kontuzji lub wycofania się pełnoprawnych uczestników. Oprócz torunianina to Nike Lunna (Finlandia) i Kenny Wennerstam (Szwecja)

Oprócz inauguracyjnej rundy w King's Lynn, młodzi żużlowcy wystartują 16 września w Pardubicach (Czechy) oraz 2 października w Gdańsku (Polska).