Juniorzy Pogoni Szczecin rozpoczynają walkę o mistrzostwo Polski

Dzisiaj o godzinie 17.00 na boisku nr 2 przy Twardowskiego (stadion Pogoni) juniorzy starsi rozegrają pierwszy mecz półfinału mistrzostw Polski. Ich rywalem jest Jagiellonia Białystok.
Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z dwóch szesnastozespołowych grup (zachodniej i wschodniej), w których przez cały sezon toczyły się normalne ligowe rozgrywki. Grupę zachodnią zupełnie zdominowały Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Obie ekipy awans do półfinału zapewniły sobie już na kilka kolejek przed końcem. Wielkopolanie zgromadzili 75 punktów, natomiast portowcy o cztery oczka mniej. Trzecie Zagłębie miało na koncie 55 punktów, natomiast ostatnia w tabeli Arka Nowa Sól zaledwie 10.

W drugiej grupy równie bezkonkurencyjne okazały się pierwsza Jagiellonia Białystok oraz druga Legia Warszawa. W półfinale Pogoń zmierzy się więc z zespołem z Podlasia, natomiast Lech o awans do finału będzie musiał powalczyć ze stołeczną drużyną. Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów to najpoważniejsze krajowe zmagania tej kategorii, a ich stawka jest niebagatelna. Zwycięzca nie tylko wzniesie do góry puchar, ale będzie miał też okazję zagrać w... eliminacjach do prestiżowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Pogoń pierwszy mecz z Jagiellonią rozegra już dzisiaj o godzinie 17. Wstęp jest bezpłatny, a na kibiców czeka 1000 darmowych wejściówek. Klub ma przygotować także grilla, nagłośnienie oraz transmisję internetową dla tych, którzy nie będą mogli osobiście pojawić się przy Twardowskiego.

Trener Paweł Cretti może skorzystać dzisiaj z usług piłkarzy na co dzień grających w pierwszej drużynie, ale nadal posiadających status juniora. To Jakub Piotrowski, Michał Walski i Marcin Listkowski.

Zdjęcie Lanki Nike Performance MAGISTA ONDA FG 651543 Zdjęcie Lanki Nike Performance MAGISTA ONDA FG 651543 Zdjęcie Lanki Nike Performance Mercurial Vortex Ii Fgr (651642)
Lanki Nike Performance MAGI... Lanki Nike Performance MAGI... Lanki Nike Performance Merc...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info