Ekskluzywna gala bokserska. Pięściarze powalczą na Zamku w Szydłowcu

Takiego wydarzenia sportowego w Polsce jeszcze nie było. W sobotę 18 czerwca na Zamku w Szydłowcu w szranki staną rycerze, ale w pięściarskich rękawicach...
Po raz pierwszy w historii gala bokserska odbędzie się w tak niezwykłym miejscu. - Przygotowaliśmy nie lada gratkę nie tylko dla kibiców boksu i w ogóle całego sportu, ale także dla osób, które do tej pory raczej nie interesowały się rywalizacją sportową. W niezwykle urokliwej scenerii szydłowieckiego Zamku zorganizujemy niepowtarzalne widowisko. Zapraszamy 18 czerwca do Szydłowca - mówi Mariusz Grabowski, pomysłodawca imprezy "Windoor Boxing Night" w Szydłowcu.

Dziedziniec Zamku jest tak ogromny, że bez kłopotu zmieści się na nim ring bokserski. Fani będą mieli możliwość z bliskiej odległości obserwowania potyczek profesjonalnych pięściarzy oraz kickboxerów miejscowej Viktorii.

- To będzie ekskluzywna gala bokserska, na którą prowadzi tylko jedna droga przez bramę w wieży Zamku. Fosa z wodą otaczająca Zamek dodaje wspaniałego klimatu temu miejscu. Jesteśmy przekonani, że dopiszą i widzowie, i pogoda. Ale na wszelki wypadek ring zostanie zadaszony. A dla fanów przygotowaliśmy m.in. specjalne bilety Vip-owskie, które dają możliwość korzystania z miejscowej restauracji - powiedział Mariusz Grabowski, szef Tymex Boxing Promotion.

Właśnie w barwach tej grupy występuje pochodzący z Radomia Michał Żeromiński, który powalczy na gali w Szydłowcu. Rywalem radomskiego pięściarza będzie zawodnik z Rosji.

- Z Rosjaninem Romanem Seliverstovem powalczy o interkontynentalny pas federacji WBF. To może być pierwsze zawodowe trofeum w kolekcji Michała, który ma sporo fanów w Radomiu i tej części kraju. Zresztą burmistrz Szydłowca Artur Ludew, z którym mi się świetnie współpracuje, był na jego ostatniej walce w Radomiu - mówi Mariusz Grabowski.

Roman Seliverstov ma na "rozkładzie" m.in. świetnego Niemca Michela Trabanta, byłego Mistrza Europy kategorii półśredniej, który też boksował o Mistrzostwo Świata WBA. Poza tym ten rosyjski pięściarz zdobył pas WBO Europe i interkontynentalny IBO. Doświadczenie ringowe ma większe od Żeromińskiego, ale bardzo liczę na zwycięstwo Michała. Wygrana w Szydłowcu może otworzyć furtkę do poważniejszych wyzwań radomianinowi - podkreślił jego menedżer.

Tymczasem na Zamku w szydłowcu kibice zobaczą łącznie cztery walki zawodowe. Robert Parzęczewski spotka się z Michałem Graszkiem, Damian Wrzesiński z bardzo dobrym przed laty kickboxerem Maurycym Gojko, a Tomasz Gromadzki z Mariuszem Runowskim.

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl w salonach empik oraz w Biurze Podroży- BIG HOLIDAY- Radom ul. Wałowa 7 i Restauracji Zamek na terenie Zamku w Szydłowcu.