Sport.pl

Turniej charytatywny dla córeczki trenera Lecha Poznań. Do wylicytowania m.in. koszulka reprezentacji Polski

29 maja w Toruniu odbędzie się młodzieżowy turniej charytatywny dla córki Wojciecha Tomaszewskiego, trenera juniorów starszych Lecha Poznań. Podczas wydarzenia będą licytowane koszulki m.in. reprezentacji Polski i Legii Warszawa, a także piłka z autografami Lecha Poznań.
W toruńskim turnieju wezmą udział zawodnicy z roczników 2007 i młodszych Lecha Poznań i trzech toruńskich klubów - Wółkniarza, Pomorzanina i Elany. Pierwsze spotkania rozpoczną się w niedzielę o godzinie 12, a w trakcie trwania imprezy będą licytowane pamiątki takie jak koszulka Kaspra Hamalainena z Legii Warszawa, koszulka reprezentacji Polski Karola Linettego, koszulka Elany Toruń oraz piłka z autografami Lecha Poznań.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas licytacji zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Wiktorii, córki Wojciecha Tomaszewskiego, trenera juniorów starszych Lecha Poznań. Wiktoria urodziła się w październiku 2013 roku w 30 tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak. Ciężka niewydolność krążeniowa i oddechowa spowodowała, że Wiktora jest obecnie dzieckiem niepełnosprawnym ze zdiagnozowanym mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym.

- Ten turniej poza swoją wyjątkowością celu nadrzędnego jakim jest pomoc dla chorej córki mojego przyjaciela z Lecha jest również niesamowity z powodów czysto sportowych. Otóż udało się zaprosić zespół Akademii Lecha, czyli czołowej Akademii w Polsce. Specjalnie nie zapraszaliśmy do rywalizacji innych zespołów z kraju, tylko w zamyśle mieliśmy chęć rywalizacji dzieci z Torunia z zespołem Lecha Poznań. Jest to swojego rodzaju gest w stronę naszych codziennych rywali, że chcemy współpracować i wspólnie się doskonalić i na tle takiego przeciwnika jak Lech dostrzec swoje deficyty w sferze organizacyjnej i sportowej, aby w przyszłości móc poprawić to na tyle aby podnosić poziom dziecięcej piłki toruńskiej oraz piłki młodzieżowej w całym województwie kujawsko-pomorskim - mówi Patryk Kniat, dyrektor sportowy Elany Toruń, która wraz z firmą Marwit zorganizuje turniej. Mecze będą rozgrywane przy ul. Armii Ludowej w Toruniu.

Zdjęcie Etui Kks Lech Poznan Galaxy Note 3/Note 4 Black Zdjęcie KOSZULKA POZNAN KKS LECH POZNAN LECH0037 Zdjęcie Lech Poznań Sztuczki i triki piłkarzy
Etui Kks Lech Poznan Galaxy... KOSZULKA POZNAN KKS LECH PO... Lech Poznań Sztuczki i trik...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Skomentuj:
Turniej charytatywny dla córeczki trenera Lecha Poznań. Do wylicytowania m.in. koszulka reprezentacji Polski
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX