Tureckie media: Obrońca Lecha Poznań porozumiał się z Trabzonsporem. Ile zarobi?

350 tysięcy euro rocznie ma zarabiać w Trabzonsporze Marcin Kamiński, który odchodzi z Lecha Poznań. Zdaniem tureckich mediów polski obrońca doszedł już do porozumienia z nowym klubem i podpisze trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Turcy twierdzą, że Trabzonspor, dwunasty klub tamtejszej ekstraklasy, wygrał wyścig o Marcina Kamińskiego. Zawodnikiem Lecha Poznań zainteresowane były też m.in. Sporting Gijon, Karlsruher SC i Eintracht Brunszwik. Zdaniem tamtejszych mediów, Marcin Kamiński zawrze w Trabzonie trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Za każdy sezon dostanie 350 tys. euro, a dodatkowe 300 tys. euro skasuje za sam podpis pod umową. Oczywiście Kolejorz nie zarobi ani grosza na wychowanku swojej akademii piłkarskiej. Po pięciu sezonach gry w pierwszym zespole Lecha Poznań piłkarz zdecydował się bowiem nie przedłużać kontraktu.

Lech Poznań ogłosił w ubiegłym tygodniu, że oferta nowej umowy dla Marcina Kamińskiego była aktualna tylko do końca kwietnia i skoro piłkarz ją odrzucił, to na pewno nie zagra w przyszłym sezonie w stolicy Wielkopolski. Kolejorz poinformował też, że wychowanek Aluminium Konin może rozpocząć treningi z nową drużyną jeszcze przed końcem czerwca, a więc w czasie, gdy obowiązuje go jeszcze kontrakt w Poznaniu.

24-letni zawodnik zagrał dla klubu z Bułgarskiej w 158 meczach ligowych, strzelił w nich osiem goli. Zdobył dwa tytuły mistrza Polski oraz Superpuchar Polski.

Jeśli Marcin Kamiński zwiąże się z Trabzonsporem, będzie ósmym polskim piłkarzem w historii tego klubu. Wcześniej występowali tam Jacek Cyzio, bracia Piotr i Paweł Brożkowie, Adrian Mierzejewski oraz gracze związani z Wielkopolską: Mirosław Szymkowiak, Arkadiusz Głowacki i Tomasz Iwan.

Zawodnikiem koszykarskiego klubu Trabzonspor Basketbol Takimi jest z kolei reprezentant Polski Damian Kulig, kiedyś związany z PBG Basketem Poznań.