Siostry z Bydgoszczy pojadą na olimpiadę. Ósemka też

Wioślarki Lotto Bydgostii, Anna i Maria Wierzbowskie, wywalczyły podczas regat w Lucernie kwalifikację olimpijską w konkurencji dwójki bez sternika kobiet. Do Rio jedzie także męska ósemka

W regatach kwalifikacyjnych w Lucernie siostry Wierzbowskie zajęły czwarte miejsce z czasem 7.12,22. Piąta finiszowała Rosja 7.14,25. Wygrała Hiszpania 7.10,16 przed Chiny 7.11,29 i Włochami 7.11,47. Cztery najlepsze osady w tej konkurencji wywalczyły awans. Polki po 500 metrach zajmowały drugie miejsce, następnie płynęły na czwartej pozycji. Dwójka bez sterniczki jest siódmą polską osadą, która zdobyła olimpijską kwalifikację. Trenerem jest Michał Kozłowski.

Ósmą została męska ósemka z zawodnikami Zawiszy i Lotto Bydgostii w składzie. Wykorzystała ostatnią szansę na wywalczenie miejsca w Rio. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce, pokonując 2000 m w czasie 5.29,620. Zwyciężyli Amerykanie - 5.29,160, a trzecia była osada włoska - 5.29,980. Trzy z pięciu łodzi walczących o dwie lokaty premiowane awansem do igrzysk dopłynęły do mety w odstępie 0,82 sekundy.