Antonijs Cernomordijs z Lecha Poznań powołany na Puchar Bałtycki. Jest konflikt

Obrońca rezerw Lecha Poznań Antonijs Cernomordijs dostał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Łotwy na mecze z Litwą i Estonią, które na przełomie maja i czerwca zostaną rozegrane w ramach towarzyskiego Pucharu Bałtyckiego.


Łotysz, który we wrześniu skończy 20 lat, wystąpił tej wiosny w dziesięciu meczach trzecioligowych rezerw Lecha Poznań. Jeżeli skorzysta z zaproszenia trenera kadry młodzieżowej swojego kraju i pojedzie na Turniej Bałtycki, już raczej nie zagra w tym sezonie grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. W niej bowiem są zaplanowane jeszcze dwie kolejki - 28 maja drugi zespół Kolejorza zagra z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp., a w kolejny weekend z Wartą Poznań. Piłkarze Ivana Djurdjevicia tracą do Warty cztery punkty i teoretycznie mają jeszcze szanse na wygranie ligi, a następnie grę w barażach o awans na trzeci poziom rozgrywek.

Puchar Bałtycki to towarzyskie rozgrywki, których tradycja sięga jednak aż 1928 roku. Młodzi piłkarze z Litwy, Łotwy i Estonii (w ostatnich dwóch edycjach także z Finlandii) grają ze sobą co dwa lata. Łotwa broni pucharu zdobytego przed rokiem, a z jedenastoma wywalczonymi tytułami jest rekordzistą rozgrywek.

Antonijs Cernomordijs będzie miał szansę zagrać przeciwko Litwie (31 maja) oraz 3 czerwca przeciwko Estonii.

Zdjęcie Lanki Adidas Performance Goletto V Fg ITE33 Zdjęcie Lanki adidas Performance MESSI 15.3 (KCT74) Zdjęcie Lanki Adidas Performance X 15 4 Fxg IUS21
Lanki Adidas Performance Go... Lanki adidas Performance ME... Lanki Adidas Performance X ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info