Nowy siatkarz Indykpolu AZS. Powraca po kilku latach

Michał Żurek będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn od przyszłego sezonu. Libero związał się z klubem roczną umową, którą obie strony po zakończonym sezonie mogą przedłużyć.
27-letni siatkarz jest wychowankiem MMKS Mostosal Kędzierzyn-Koźle. W swojej karierze występował już w takich klubach jak: Maraton Świnoujście, Trefl Gdańsk czy Fart Kielce. Olsztyńscy sympatycy siatkówki doskonale pamiętają Żurka, bowiem w latach 2012-2014 reprezentował on barwy klubu ze stolicy Warmii i Mazur. Później przeniósł się do Asseco Resovii Rzeszów, z którą odniósł największe sukcesy. W 2015 roku zdobył tytuł mistrza Polski oraz srebrny medal w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Siatkarz ostatni sezon spędził w Łuczniczce Bydgoszcz.

- Nasze negocjacje trwały niezwykle krótko - przyznaje nowy libero Indykpolu AZS. - Oferta zespołu z Olsztyna była bardzo konkretna, a ponadto klubowi zależało na tym, abym zasilił ich szeregi od przyszłego sezonu. Cieszę się również z powrotu do tego miasta po kilku latach nieobecności.

Nowy siatkarz Indykpolu AZS związał się rocznym kontraktem, z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon. Libero zwraca również uwagę na współpracę z Andrea Gardinimi, obecnym trenerem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. - Słyszałem wiele dobrych opinii na jego temat - przyznaje Michał Żurek. - Pytałem o to między innymi Fabiana Drzyzgę, który współpracował z trenerem Gardinim kilka lat temu podczas zgrupowania reprezentacji Polski. Wszyscy mieli na jego temat bardzo dobre zdanie. Wiem również, że trener widział mnie w swoim zespole, dlatego nie mogę się doczekać wspólnych treningów.

Zmiennikiem Żurka na pozycji libero będzie Jakub Zabłocki, który jako jeden z nielicznych siatkarzy pozostanie w zespole Indykpolu AZS na przyszły sezon. Przypomnijmy, że do tej pory z klubem z Kortowa związali się Paweł Woicki (rozgrywający, przedłużenie kontraktu), Miłosz Zniszczoł (przedłużenie kontraktu), Łukasz Makowski (rozgrywający, przejście z TSV Unterchaching) oraz Aleksander Śliwka (przyjmujący, wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów).

Zdjęcie ADIDAS Czapka Volley WC14 AA7003 Zdjęcie ADIDAS OFICJALNA KOSZULKA MT VB SIATKARSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI 2014 F47510 Zdjęcie Asics KOMPLET SIATKARSKI OLYMPIC LADY
ADIDAS Czapka Volley WC14 A... ADIDAS OFICJALNA KOSZULKA M... Asics KOMPLET SIATKARSKI OL...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: