Zawisza ma nowego właściciela. Osuch sprzedał akcje spółki

Po pięciu latach od przejęcia spółki WKS Zawisza S.A. dotychczasowy właściciel Radosław Osuch zdecydował się sprzedać blisko 95 procent akcji. Kto je kupił? To na razie jest tajemnicą.
Zostań fanem bydgoszcz.sport.pl na Facebooku

Takiej sensacji w Bydgoszcz nikt się nie spodziewał. Rozmowy Osucha z grupą kapitałową, która przejęła spółkę trwały już od jakiegoś czasu. Były prowadzone w wielkiej tajemnicy. Nie wiedzieli nawet o nich mniejszościowi udziałowcy spółki - miasto Bydgoszcz i Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza.

- Dzisiaj mogę powiedzieć już to oficjalnie. Rodzina Osuch nie ma już nic wspólnego z klubem. Moja żona Anita przed tygodniem złożyła rezygnację z funkcji prezesa Zawiszy. Ja sprzedałem akcję. Na razie nie mogę podać nawet nowego właściciela. Oni sami się wkrótce ujawnią- powiedział "Wyborczej" Radosław Osuch.

Właścicielem bydgoskiego klubu został w 2011 roku. Wprowadził zespół do ekstraklasy. Pod jego rządami Zawisza świętował zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski. Ostatnimi czasy Osuch był skonfliktowany z częścią kibiców bydgoskiego klubu. Kibole bojkotowali mecze zespołu.

- Miałem już dość ciągłego obrażania. Czarę goryczy przelało zachowanie podczas meczu młodzieżówek Polski i Finlandii. Szkoda to wszystko tak zostawiać, ale chcemy od tego odpocząć. Życzę nowemu właścicielowi, jak najlepiej - podsumował Radosław Osuch.

Więcej o Zawiszy na twitterze @R_Jaskot oraz @W_Borakiewicz.