Sport.pl

Kraków Business Run. 5 tysięcy miejsc poszło w kwadrans [AKTUALIZACJA]

Rok temu rejestracja trwała 145 minut. Na 5. urodziny biegu organizatorzy powiększyli pulę miejsc o tysiąc. - Serwery powinny wytrzymać - mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji Jaśka Meli, głównego organizatora biegu.
AKTUALIZACJA

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Zapisy skończyły się po zaledwie 14,5 minutach. Wojciech Liszka, jeden z pomysłodawców Kraków Business Run napisał "Duma", a na facebooku dodał:Kraków Business Run to część Poland Busines Run, czyli charytatywnej imprezy, z której dochód jest przekazywany na zakup protez dla podopiecznych fundacji. Wszystko zaczęło się jednak pod Wawelem. W 2012 pierwszy raz pięcioosobowe sztafety wystartowały z Rynku Głównego i po okrążeniu Plant i Wawelu wracał na Rynek (trasa liczy 3,8 km). W kolejnych latach dołączały inne miasta - w tym roku ma być ich siedem.

- Przez ten czas zebraliśmy około 2,2 mln zł. Pomogliśmy wrócić do aktywności ponad 60 osobom - podkreśla Pleti.

W 2015 roku w PBR wzięło udział 13650 osób. W Krakowie było ich 4100. - W tym roku nie mogliśmy zrobić inaczej niż spróbować zrobić bieg na pięć tysięcy osób - zanzacza Pleti. - Gdy powiedzieliśmy to Krzysztofowi Kowalowi, dyrektorowi Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, podrapał się w głowę i powiedział: "Damy radę".

- Mamy doświadczenie z organizowanie Cracovia Maratonu, w którym w tym roku wystartowało z Rynku Głównego prawie 6 tys. biegaczy. Przez kolejny pięć lat Kraków Business Run może być pewny, że będzie ruszał z Rynku - obiecał Kowal. - Zaliczamy go do pięciu najważniejszych imprez biegowych w Krakowie.

Zanim biegacze staną na starcie na Rynku Głównym, czeka ich wyścig przed komputerami. O godz. 12 rozpocznie(ęła) się rejestracja. Rok temu po 145 minutach miejsc już nie było. - To gorący dzień dla pracowników-biegaczy. Rok temu chcieliśmy wystawić 40 sztafet, a udało się 28. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej - mówi Jacek Drabik z Motoroli, jednego ze sponsora biegu.

Więcej o: