Za rok GKS Katowice chce świętować awans. Czy znajdą się pieniądze na wzmocnienia?

- Awans naszych piłkarzy to założenie strategiczne spółki. Nie chcę, by brzmiało to jako komunikat o treści ?Ekstraklasa albo śmierć? - zaznacza Wojciech Cygan, prezes GKS-u Katowice.
Czy GKS Katowice awansuje do Ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Awans do Ekstraklasy w ciągu dwóch lat - taki cel GKS Katowice postawił sobie latem 2015 roku. Innymi słowy - następny sezon musi już należeć do GieKSy. Czy w związku z tym znajdą się większe pieniądze na wzmocnienia?

- Zarówno miasto, czyli właściciel klubu, jak i my zdajemy sobie sprawę, że poziom sportowy to również efekt nakładów finansowych. Dlatego w swoim planie zakładamy przeznaczenie odpowiednich pieniędzy na wzmocnienie drużyny. Pamiętajmy jednak, że to nie jest gra typu menedżer piłkarski, gdzie wystarczy kliknąć i zawodnik podpisuje kontrakt - mówi Wojciech Cygan, prezes klubu.

- Naprawdę wierzę w to, że Jerzy Brzęczek i Dariusz Motała znajdą graczy, którzy pozwolą nam powalczyć o Ekstraklasę. Nie chcę natomiast, by brzmiało to jako komunikat o treści "Ekstraklasa albo śmierć". Awans piłkarzy to po prostu założenie strategiczne spółki, a my, władze klubu, chcemy w realizacji tego celu pomóc - podkreśla Cygan.